Zalim Sisi Yönetimi 9 Genci İdam Etti!

Zalim Sisi Yönetimi 9 Genci İdam Etti!

3 Temmuz 2013’te gerçekleşen ve etkileri hala sürmekte olan Mısır darbesinin üzerinden 5 yıl geçti. Dönemin Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi komutasındaki Mısır Silahlı Kuvvetlerinin hükümet ve eylemcilere verdiği 48 saatlik uzlaşma süresinin dolması üzerine 3 Temmuz günü yönetime el koyulmuştu.
Darbenin sonucu olarak 30 Haziran 2012 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi’nin görevine el koyuldu ve tutuklandı. Ülke çapında başlatılan darbe protestolarına müdahalelerde ise çok sayıda darbe karşıtı Mısırlı hayatını kaybetti.
3 Temmuz’da ordunun yönetime el koymasının ardından Sisi cuntası tarafından sivil halka yönelik gerçekleştirilen katliamlarda ölü sayısı 3 bin 533, yaralı sayısı da 11 bin 520’ye ulaştı.
Darbe ile başa gelen Sisi onlarca İhvan mensubunu zindana atarak türlü işkencelere maruz bıraktı. Mısır’da Sisi zulmü her geçen gün artarak devam ediyor. Bugün sabah 9 İhvan üyesi genç idam edilerek şehit edildi. Acılı ailelerine sabır diliyoruz.
Hukuksuz yargılamaların diğer bir adresi olan Mısır’da, 9 genci zalimce idam eden darbeci Sisi yönetiminin zulmünü LANETLİYORUZ!
‘Zalimler, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında göreceklerdir’ Şuara 227.
Ayet

Furkan Gönüllüleri olarak bu davayı omuzlayan tüm Müslümanlara Allah’tan yardım diliyoruz. Başta İhvan üyesi 9 gencin aileleri olmak üzere ümmetimizin başı sağ olsun.

Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?