5 Aralık Tahliye Sonrası Yaşananlar

5 Aralık Tahliye Sonrası Yaşananlar

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Tahliyesi Sonrasında Yaşananlar

663 günlük haksız tutukluluğun ardından Bolu cezaevinden tahliye edilen Alparslan Kuytul Hocaefendi, 6 Aralık günü, Adanalı sevenleri tarafından üç farklı noktada büyük bir coşkuyla karşılandı.
Adana girişi, Mola Tesisleri ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin evinin önü olmak üzere 3 farklı noktada binlerce kişi karşılama için bekledi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi kendisini Adana girişinde bekleyen sevenlerine kısa bir konuşma yaptı. Sevenleri uzun bir konvoy oluşturarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye evine kadar eşlik etti.

Alparslan Kuytul Hocaefendi, Mola tesisleri sonrası binlerce seveniyle birlikte Adana Sabancı Merkez Camii’nde Cuma namazını eda etti.

Namaz sonrası sabahın erken saatlerinden itibaren evinin önünde kendisini bekleyen sevenlerini selamlayarak teşekkür konuşması yaptı.

Ardından 22 aydır uzak kaldığı annesinin elini öpmeye ve kendisinden hayır duası almaya gitti.


Ardından akşam saatlerinde Alparslan Kuytul Hocaefendi, cezaevi hatıralarını anlattığı söyleşi programına katıldı. Program, Adana’da bir düğün salonunda gerçekleşti. Programa binlerce kişi katıldı. Yoğun katılımdan dolayı izdiham yaşandı. Yüzlerce kişi programı ayakta takip etmek zorunda kaldı.

Canlı yaynı izlemek için;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Abdullah dedi ki:

    S.aleyküm kıymetli kardeşlerim. İlkönce hocaefendiye geçmiş olsun dileklerimi iletiniz, siz değerli kardeşlerimizin de gözleri aydın.
    Müslüman bir kardeşiniz olarak, bir hususta dikkatli davranmanız gerektiğini sizlere hatırlatmak istiyorum: Öteden beri yöneticiler, varlığından rahatsız olduğu şahıs ya da grupları ortadan kaldırmaya karar verip fakat bir suç unsuru bulamadıkları zaman, onları tahrik ve tacizlerle menfi hareket etmeye zorlamışlardır. Böylece suç unsuru teşekkül edecek ve fırsat kolladıkları yok etme hareketi için zemin oluşacaktır. Alparslan Kuytul Hocaefendi’ nin birinci ve bu ikinci tahliyesindeki hadiseler maalesef bu taktiğin sizlere de tatbik edildiğini gösteriyor. Sakın sakın bu provokasyonların, kışkırtıcı muamelelerin tuzağına düşmeyiniz. Fiilen olumsuz bir harekete meydan vermemek için cemmatinizin herbir ferdini sıkı sıkı tembihleyiniz. İslam için ilmi ve fikri mücahedenizde Cenâb-ı -Hak yâr ve yardımcınız olsun. Allah’a emanet olunuz…
    (Bu metni hocaefendi ve kıymetli hanımına iletmenizi rica ederim.)

    Ahiret kardeşiniz Abdullah.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?