Alparslan Kuytul Hocaefendinin Mahkemesi 3. Kez Ertelendi!

Alparslan Kuytul Hocaefendinin Mahkemesi 3. Kez Ertelendi!

Alparslan Kuytul Hocaefendinin, ilk duruşmasından tahliye aldığı ‘terör’ mahkemesi eksikliklerin giderilmesi için üçüncü kez ileri bir tarihe ertelendi.
8 Kasım’da görülen duruşmada tahliye alan Alparslan Kuytul Hocaefendi ile Mahfuz Ç. ve Gökhan Y’nin terör suçlamasıyla yargılandıkları davanın 3’nci duruşması görüldü. Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz yargılanan vakıf yöneticileri Mahfuz Ç. ve Gökhan Y. ile avukatları hazır bulundu. Farklı bir dosyadan dolayı tutuklu olan Alparslan Hocaefendi ise Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada Mahfuz Ç. ve Gökhan Y. üzerlerine atılı suçlamaları reddedip beraatlarını talep etti.

Savcı mütalaasında, eksik hususların giderilmesine ve dosyaya yeni eklenen belgelerin incelenmesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, dosyaya yeni eklenen belgelerin incelenmesine, eksik hususların giderilmesine ve sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 4 Temmuz 2019 tarihine erteledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. deniz dedi ki:

    Merhaba. herkesin hacı hocadan bıktığı bu günlerde Alpaslan bey yaşadığı olaylarla davasını oldukça geniş kitlelere duyuruyor. Allahın lutfu gerçekten sonsuz ve şerden doğan hayrı görüyordur bu zulmu yapanlar buraları okuyorlarsa. en azından ben bu tutuklamalar sayesinde hocayı tanıdım ve netteki tüm sohbetlerini dinlemiş oldum. Allah ondan razı olsun yaşamında kolaylık göstersin tüm mazlumlara kolaylık göstersin ve doğru yoldan ayırmasın. Allahın yolundan. kalplerimizi merhamet ve sevgiyle doldursun yaradanın yarattığı herşeyde yaradanı göreceğimiz kimseyi kimseden üstün görmeden ayırım yapmadan yanyana yaşamı nasip etsin. Hüküm yüce Allahın ona inandım ona sığındım. Çok şükür Hamd olsun. bilmeden bir insanı hayvanatı nebatı incitmekten alıkoysun gönlümde tüm insanların gönlünde şefkat kapılarını açsın. Bahşettiği bu yaşam için Ben Allahtan razıyım onunda benden razı olacağı kul olmamda kolaylık nasip etsin. Amin.
    bu yazıyı yazmadan önce kuranda surelere bakarken rasgele ilk baktığım sayfada karşıma şu ayet çıktı. sizin davanızda size Allah yolunda olanlara kolaylık mesajı sanki yazmadan edemedim. daha çok insanın sizleri tanıması için yanınızda olması için ve yolunuzdaki engellerin kalkması için Allah yanınızda vekil Allah ve herşey onun takdirinde. şüphesiz Rabbim herşeyi koruyup gözetendir. ayet şuydu;
    Al-i İmran Suresi, 125. ayet: Evet, eğer sabrederseniz, sakınırsanız ve onlar da aniden üstünüze çullanıverirlerse, Rabbiniz size meleklerden nişanlı beş bin kişiyle yardım ulaştıracaktır.

    yine kuranda ne diyor. Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?