Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Siyaseten Tutuklanmasını Şiddetle Kınıyoruz!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Siyaseten Tutuklanmasını Şiddetle Kınıyoruz!

25 Ocak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi hasret ve heyecanla bekleyen binlerce Furkan gönüllüsü, Hocaefendi’yi karşılamak için Adana’nın 3 farklı bölgesinde sabahın erken saatlerinde bir araya geldi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi Adana’nın girişinde bir tesiste toplanarak karşılamak istediler. Ancak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, Adana emniyeti tarafından Adana gişelerinde saatlerce bekletilerek, sevenlerinin yanına gitmesi engellenmeye çalışıldı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi, uzun süre emniyet ekipleri ile konuşarak “Burada toplanan insanlar beni bir yıldır bekliyor. Bir selam vermeden gitmeyeceğim” diyerek soğuk havaya rağmen saatlerdir kendisini bekleyen sevenlerine ulaştı. Adana girişinde sabahın ilk ışıklarıyla tesiste toplanan binlerce Furkan gönüllüsünün, Alparslan Kuytul Hocaefendi ile birlikte şehre girmelerine müsaade edilmedi.

Ardından Emniyet güçleri, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin  Adana fuar alanında bekleyen Furkan gönüllülerinin yanına gitmesine müsaade etmedi.


Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin evinin önünde kendisini karşılamaya gelen sevenlerine hitap ederken emniyetin ağır güvenlik önlemleri ile karşılaştı. Sesini duyuramayan Alparslan Kuytul Hocaefendi, akabinde evinin balkonuna çıkarak sevenlerine seslenmeye çalıştı. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşması, polis araçlarının siren sesleri ile engellendi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi binlerce seveniyle cuma namazını eda etmek üzere Adana Merkez Camiye yürüdü.

Karşılamanın ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi ve binlerce seveni cuma namazını eda etmek üzere Adana Merkez Camiye yürüdü. Cuma namazının ardından merkez parkta toplanan binlerce kişi, bir kez daha polis engeliyle karşılaştı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi ile hasbihal etmesine dahi müsaade etmek istemeyen emniyet güçleri, toplanan kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Parkta sessizce oturmaya çalışan kalabalık, emniyet güçleri tarafından dağıtılırken küçük bir grup ise evine doğru yürüyen Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi eşlik etmek istedi. Ancak emniyet güçleri, Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye eşlik etmek isteyen gruba da müdahale etmek isteyince küçük bir arbede yaşandı.

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi sevenleri ile tam buluşamadan evine döndü. Evine gelen misafirlerini ağırladı. Alparslan Hocaefendi , akrabaları ile sohbet ettiği bir esnada gece saat 23.30 sularında evine yapılan baskın sonucunda emniyete götürüldü.

Alparslan Kuytul Hocaefendi, Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinin 3 gün süren yargılama sonucu verdiği TAHLİYE kararı sonrasında Savcının 5. Ağır cezaya verdiği itiraz dilekçesinin kabulü ile tahliyesi üzerinden 24 saat geçmeden tekrar tutuklandı.


Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 3 gün süren mahkeme sonucu tahliye edilip daha sonra siyeseten tutuklanmasını şiddetle kınıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?