Bingöl’de Bayanlara Yönelik Berat Kandili Programımız Son Anda İptal Edildi!

Bingöl’de Bayanlara Yönelik Berat Kandili Programımız Son Anda İptal Edildi!

Bingöl’de bugün saat 14.00 da Kapalı HavuzBaşı Düğün Salonunda gerçekleştirmeyi planladığımız konferansımız, Bingöl valiliği tarafından, hiçbir haklı gerekçe gösterilmeksizin programa saatler kala iptal edildi. Program hazırlığını yapmak için salona gelen görevliler içeriye alınmadı.

 

3 yılı aşkındır çeşitli yollarla konferanslarımızın engellenmekte olduğu kamuoyunca bilinirken ve geçtiğimiz günlerde (22 Nisan cumartesi günü) Adana Atatürk parkında gerçekleştirmek istediğimiz programda polisin acımasızca müdahalesi ile karşılaşıldı. Olaydaki polis şiddeti Türkiye gündemine oturdu ancak yetkililer tarafından henüz polis şiddetine karşı bir açıklama ve soruşturma gerçekleşmedi.

 

Furkan Hareketi olarak her türlü engellemeye rağmen yolumuza devam ederek, İslam medeniyetinin inşası için öncü bir nesil yetiştirmek maksadıyla 10 Mayıs Çarşamba günü Bingöl’de  düzenlemeyi planladığımız konferans ve etkinlik programımıza da izin verilmedi. Bu şekilde haksız uygulamalarla konferanslarımıza izin verilmemesini şiddetle kınıyoruz.

Yapılan bu zulmü siz duyarlı halkımızın vicdanına ve Rabbimize havale ediyoruz…

 

10 Mayıs 2017
1.209 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?