Furkan Aile Kimdir?

Furkan Aile Kimdir?
 Olgun ve Emin Erkekler,
Saliha ve Sadık Kadınlar,
İmanlı ve Öncü Nesiller…
 Furkan Aile; Yuvanın temellerinin daha ilk adımdan itibaren Allah için atıldığı ve bundan sonrasında da daima Allah’ın rızasının dikkate alındığı bir ailedir.
Furkan Aile; kadının “Sâliha kadınlar itaatkâr olanlardır” ayetini, erkeğin “Sizin en hayırlınız ailesine en hayırlı olanınızdır” hadisini şiar edindiği bir ailedir.
Furkan Aile; “Siz onlar için bir elbise, onlar da sizin için bir elbisedir” ayetinde ifade edildiği gibi kusur ve hatalarının şefkatle düzeltildiği ve örtüldüğü bir ailedir.
Furkan Aile; Kadın ve erkeğin birbiri için en sadık dost, iyi bir arkadaş ve sırdaş oldukları bir ailedir.
Furkan Aile; genel olarak hayatta ve özel olarak hizmette “Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin yardımcılarıdır” ayetinin prensip edildiği bir ailedir.
Furkan Aile’de erkek; hanımı ve çocukları için her zaman ve her şartta sığınılacak güvenli bir limandır.
Furkan Aile’de kadın ise; beyi ve çocukları için huzur kaynağıdır. Ailesine her yönden şefkatle kol kanat gerer.
Furkan Aile; kadının “Erkekler kadınlar üzerinde hâkimdirler” ayetini teslimiyetle kabul ettiği, erkeğin de bu hakkını adalet ve güzel muameleyle icra ettiği bir ailedir.
Furkan Aile; İslam’a hizmette birbiriyle yarışan ve hizmet sebebiyle ailede meydana gelen bir takım eksikliklere sabretmesini bilen bir ailedir.
Furkan Aile; kadın ve erkeğin birbirlerine; karşılıklı olarak saygı, sevgi, fedakârlık, anlayış ve dayanışma ile muamele ettiği bir ailedir. Bu ailede bencillik ve baştan savmacılık yoktur. ‘Ben’lerin ‘Biz’e dönüştüğü bir ailedir.
Furkan Aile; eşlerin birbirlerinin hassasiyetlerini dikkate aldıkları ve birbirlerini önemsedikleri bir ailedir.
Furkan Aile’nin fertleri; her işinde tertipli, düzenli ve istikrarlıdır.
Furkan Aile; her ferdinin Müslümanca düşündüğü bir ailedir. Bu ailede her ferdin en birinci vazifesi davasına hizmettir. Çocuklar bu şuur ile yetişir ve büyüyüp anne-babası gibi davasına hizmet edeceği günleri özlemle bekler.
Furkan Aile’de çocuklar; iman ve İslam ahlakına göre, öncü neslin bir ferdi olarak yetiştirilir.
Furkan Aile’de anne; çocukları için ilk eğitimci, baba ise; her meselede en doğruyu gösterici olma görevini taşır. Anne ve baba, çocukları için her alanda en birinci örnektir ve her ikisi de çocuklarının dünyada ve ahirette başarılı olabilmesi için çalışır.
Furkan Aile’de çocuklar; ailelerinden gördükleri özen ile insanlara önem vermeyi, güvenmeyi ve dürüstlüğü öğrenir. Çünkü bu ailede yalan asla yoktur.
Bütün yönleriyle Furkan Aile; İSLAM MEDENİYETİ’NİN KÜÇÜK BİR NUMUNESİDİR.
04 Ocak 2015
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?