“İmanın Zaferi Çanakkale” Konulu Söyleşi Programımız İptal Edildi

“İmanın Zaferi Çanakkale” Konulu Söyleşi Programımız İptal Edildi

Ankara’da genç bayanlara yönelik gerçekleştirmeyi planladığımız söyleşi programımız son anda iptal edildi!

Furkan Hareketi olarak; öncü bir neslin hazırlanması ve İslam medeniyetinin yeniden inşası için yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar düzenlemekteyiz. Yaklaşık 3 yıldır çeşitli yollarla engellenen ve iptal edilen konferanslarımıza bir yenisi daha eklendi. Ankara’da gerekli tüm izinler alınarak 18 Mart 2017 Cumartesi günü Çanakkale Şehitleri Haftası münasebetiyle “İmanın Zaferi Çanakkale” konulu gerçekleştirmeyi planladığımız genç bayanlara yönelik söyleşi programımız Valilik kararı ile son anda iptal edildi.

Almanya ve Hollanda’nın yaptıklarını kabul etmeyip sert bir üslupla kınayanlar bugün kendilerine yapılanın aynısını bize yaparak programımızı son anda iptal ettiler. Türkiye’de yaşanan bu engellemeler, yetkililerin açıklamaları ile yaşananların tezatlığını ortaya koymaktadır.

Günlerdir yapılan hazırlıklar emekler ve masraflar hiçe sayılarak programımızın bu şekilde iptal edilmesini şiddetle kınıyoruz. Bu durumun kamuoyunca bilinmesini istiyor ve hiçbir engellemenin Furkan Hareketi’ni yıldıramayacağını, aksine daha da güçlenerek ilerlemesini sağlayacağını bildiriyoruz…

 

17 Mart 2017
641 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?