13 Kas 2020

22 Nisan 2017 tarihinde Furkan Gönüllülerinin basın açıklaması yapmasına müsade edilmemiş; biber gazı, cop ve tomalarla orantısız müdahalede bulunulmuştu.

Mahkemeden nihayet beraat kararı çıktı!

Onlarca Furkan Gönüllüsünün darp edildiği, kadın ve çocuklara dahil biber gazı sıkıldığı o acı günün ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi ve 94 Furkan Gönüllüsü hakkında hukuksuz bir mahkeme açılmıştı.
Bugün 12. Celsesi görülen o mahkemeden nihayet beraat kararı çıktı.

2017 yılından beri türlü bahanelerle ertelenen mahkemelerin ardında aldığımız bu beraat kararı aslında gecikmiş Adaleti, ülkemizde hukukun geldiği acı tabloyu göstermektedir.

Birçok kardeşimiz ağır darbe aldığı, bayanların başörtülerinin çekilerek alenen İslama düşmanlık yapıldığı, çocukların dahi zarar gördüğü olayda, kendi sıktıkları gazdan etkilenen ve kardeşlerimizi darp ederken kendi elini yaralayan polisin hiçbir delil sunmaksızın bulunduğu şikayet üzerine bugüne kadar süren davanın, bugün karara erdirilmesi geç gelen adaletin adalet olmadığını, hukukun ayaklar altına alındığını göstermektedir.

Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gönüllülerinin tertemiz olduğunu birkez daha ispatlayan bu mahkeme kararı için Rabbimize hamd ediyoruz.