Açık Alanda Teravih Namazı Kılmak İsteyenlere Gözaltını Kınıyoruz!

Açık Alanda Teravih Namazı Kılmak İsteyenlere Gözaltını Kınıyoruz!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın izni doğrultusunda açık alanlarda sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak teravih namazını eda etmek isteyen  Furkan gönüllüleri, polis ekiplerinin biber gazlı müdahalesine maruz kaldı.

11 Furkan gönüllüsüne Teravih namazı kıldıkları için biber gazı sıkan emniyet memurları, ayrıca tartaklayarak gözaltına aldıkları Furkan gönüllülerine 1750 lira idari para cezası da  kesti.

Emniyet güçleri tarafından kendilerine fiziki müdahalede bulunulmasına rağmen,hiçbir şiddet eğilimi göstermeyen Furkan gönüllüleri, darp edilerek ters kelepçe ile gözaltına alındı.

Üstelik Namaz kılan 11 kişinin polis tarafından acımasızca darp edildiğini duyarak emniyet önüne gelen Furkan gönüllülerinden çok sayıda kişi de darp edilerek gözaltına alındı.

Sosyal mesafe gözetilerek müslüman olsun olmasın namaz kılınmasına müsaade eden halihazırda bir çok ülke olmasına rağmen, Türkiye de ibadet etmek isteyenlere akıllara zarar verecek derecede bir müdahalede bulunulması, ülkenin giderek otoriter, baskıcı ve din düşmanı insanların eline bırakıldığının apaçık bir göstergesi olmuştur.

Sadece açık alanda namaz kılmak isteyen savunmasız bir grup Furkan gönüllüsüne orantısız güç kullanarak acımasızca müdahalede bulunulmasını şiddetle kınıyor, namaz kılanları ve her türlü hayrı engellemek isteyen zalimleri Allah’a havale ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?