30 Eki 2022

Her geçen gün artarak devam eden adaletsizlik bugün de kendisini tekrardan göstermektedir. Herkes tarafından kumpas olduğu anlaşılan olayda yaklaşık 13 aydır hazırlanamayan iddianame hazırlanmıştır. Hazırlanan bu iddianame ile tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve 9 Furkan Hareketi mensubu suç örgütü kurma, yönetme ve üye olma gibi asılsız ve  suçlarla yargılanacaklardır. Hazırlanan bu iddianame ile yargı bir kez daha yara almış, hukuk çiğnenmiş, kanunlar alenen hiçe sayılmıştır. Çünkü bu iddianamede yer alan iddialar bir başka mahkemede hala devam eden iddialardır.

Bu iddianame ile de anlaşılmaktadır ki Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin ve Furkan Hareketi Mensuplarının işledikleri hiçbir suç yoktur. ancak bizimle uğraşan derin güçler suç üretme çabası içerisindedirler. Bizimle uğraşan derin güçler şunu bilmelidirler ki: Yıllardır bizimle uğraşmanıza bizi adım adım takip edip, didik didik incelemenize rağmen bir tane bile suç bulamadınız. Bundan sonra da bulamayacaksınız. Yıllardır medya eliyle iftiralar atmanıza rağmen insanları inandıramadınız. Bundan sonra da inandıramayacaksınız. Yıllardır yargı eliyle suç üretmeye çalışmanıza rağmen bir suç dahi bulamadınız. Bundan sonra da bulamayacaksınız.

Derin güçler,  2018 yılında da büyük bir şovla yine aynı şeyi yapmaya yeltenmiş ve Furkan Hareketini terör örgütü kapsamına girdirmeye çalışmıştır. Bu konuyla ilgili olarak hazırlanan dosya ellerinde patlayınca son kozlarını, 'Acaba Koray Sarısaçlı üzerinden bunları “terör örgütü” kapsamına girdirebilir miyiz' diye düşünerek kullanmışlar ve yeni bir iddianame hazırlamıştır. Hem avukatların beyanı hem de Furkan Hareketi mensuplarının gördüğü üzere bu kumpasla da bir şey çıkmayacağı ortadadır.

Bizler Furkan hareketi mensupları olarak, zulümlerin son bulması için basın açıklamaları, yürüyüşler yapmaktayız. Bundan sonra da kardeşlerimiz serbest kalana kadar meşru eylemler yapmaya devam edeceğiz. Haklı olduğumuz davadan korkmayacak ve sesimizi Tüm Türkiye’nin vicdanına duyurana kadar yerimizden ayrılmayacağız! Muhterem hocamızın ve kardeşlerimizin bir an önce özgürlüklerine kavuşmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.