Alparslan Kuytul Hocaefendi İçin Kitap Okuma Etkinliği ve Gözaltı Sebebi Suç Aletleri (!)

Alparslan Kuytul Hocaefendi İçin Kitap Okuma Etkinliği  ve Gözaltı Sebebi  Suç Aletleri  (!)

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tahliye sonrası tekrardan büyük bir hukuksuzlukla tutuklanmasının ardından Furkan gönüllüleri, çeşitli etkinliklerde bir araya gelerek zulme farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar.
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenlerinin zulme tepki göstermek adına düzenledikleri ‘Hocaefendi ile aynı saatte Furkan Nesli dergisi ve kitap okuma etkinliği’ bu hafta Adana Atatürk parkında gerçekleşti. Atatürk Parkı başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yüzlerce kişi, kitap okuma etkinliğine katıldı.

Kitap okuma etkinliğinin ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tahliye sonrası tekrar tutuklanması ve tutuklanmanın ardından Furkan gönüllülerinin yaşamış olduğu hukuksuzluklara değinmek için basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklaması esnasında Furkan gönüllülerinin son 1 yıldır gözaltına alınmalarına sebep olan ve suç aletleri olarak gösterilerin özgürlük atkısı, çorba tenceresi, lokum, balon gibi araçlar sergilenerek bunların ‘Hangi biri suç aleti olabilir’ sorusu soruldu.
Furkan gönüllüleri, basın açıklamasının ardından ise ellerinde dev brandalara özgürlük yürüyüşü gerçekleştirdiler. Özgürlük yürüyüşlerinin suç teşkil etmediği bilinmesine ve bilhassa atkı ile yürüyenlerin, açılan mahkemelerden beraat aldıkları bilinmesine rağmen Furkan gönüllüleri, polis engeliyle karşılaştı. Bu engellemeler sonucu, Furkan gönüllülerinin maruz kaldığı baskıların hukuki olmadığı, siyasi baskılar sonucu susturulmaya çalışıldıkları bir kez daha ortaya çıktı.


KAHRAMANMARAŞ

ANKARA

Sosyal medya üzerinden başlatmış olduklar “İşte SuçumuzBu” etiketi yoğun ilgi gördü. İşte etkinlikten geriye kalanlar;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?