Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Beraat Vermemek için Uzatılan Terör (!) Mahkemesi Hakkında!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Beraat Vermemek için Uzatılan Terör (!) Mahkemesi Hakkında!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki ‘Terör(!) Propagandası’ iddiasıyla 2 buçuk yıldır uzatılan mahkemesinin bir duruşması da yarın görülecek. Son duruşmada karı koca kavgası gibi ilginç olayların da eklendiği dosya bir skandal olarak gündeme oturmuş birçok açıdan eleştirilmişti.

Yarın görülecek olan duruşma daha önce çeşitli bahanelerle 6 kez ertelenmiş, duruşmadan bir gün önce mesai bitimine 5 dakika kala, 2 vatandaşın “Şu konuşmalar da suç kapsamında olabilir” şeklindeki başvurularının eklenmesiyle duruşma için yeni bir tarih verilmişti.
Mahkeme sonrası açıklama yapan Alparslan Kuytul Hocaefendi “Memlekette 80 milyon vatandaş var, her vatandaşın başvurusu alınacaksa bu mahkeme milyon yıl sürer. Benden şikayet ettirilen o kişiler de gerçekten vatandaş mı yoksa kendi adamları mı?” Diyerek mahkemede yaşanan skandal karara dikkat çekmişti.

Ek iddianamelerle 6 konuşmanın 20 konuşmaya çıkarıldığı ve karar mahkemesinin bir türlü gerçekleştirilmediği dava hakkında “Aylar sonra yeni bir konuşma eklenir mi bir dosyaya? Böyle bir şey nasıl oluyor? Benim binlerce konuşmam var. O zaman bu dava sittin sene sürer. Sittin sene de değil, milyonlarca sene sürer. Kasten bir güç benimle uğraşıyor.” Diyen Alparslan Kuytul Hocaefendi olaya tepki göstererek eleştiride bulundu.

Son olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi ile ilgisi olmayan Malatya’daki karı koca kavgasının da dosyaya girdirilmesiyle; yaşanan skandalın dozu daha da artmış ve mahkemenin zorlama gerekçelerle uzatılmak istendiği bir kez daha anlaşıldı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi Hocaefendi ise son olarak bu meselenin dosyaya eklenmesi üzerine şunları ifade etti; “Yargının geldiği durum bu! Tamamen rezalet bir durum, Malatya’daki iki karı koca kavgasını da dosyaya eklemişler. Hedefleri hem bana zulmetmek hem de bu mahkemenin beraatla sonuçlanması durumunda bizim elimize bir koz vermemek ve iftira atabilmek.” Dosyaya eklenen tek skandal olay karı koca kavgası değildi. Alparslan kuytul Hocaefendinin yıllar önce yaptığı konuşmasında
Doların 6 lira olabileceği ve ekonomik krizi tahmin etmesi de savcı tarafından ek iddianameye ekledi. Konunun gündeme gelmesiyle birlikte dosya da böyle bir maddenin yer alması sosyal medyada tepki toplamış ve alay konusu olmuştu.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin TERÖR (!) MAHKEMELERİYLE İLGİLİ YAŞANANLAR

Alpaslan Kuytul Hocaefendi, 30 Ocak 2018 tarihinde evine yapılan baskınla haksızca gözaltına alınmış ve 8 Şubat 2018 ‘de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bolu F Tipi cezaevine gönderilmişti.

Tutuklu yargılandığı “terör örgütüne üye olmak” suçlaması savcılık tarafından “terör örgütü propagandası” olarak değiştirilmiş ve ilk duruşmada tahliye kararı verilmişti.

Tahliyenin ardından skandal gerekçeler ile sürekli ertelenen ve 6 konuşma ile açılan mahkeme dosyasına; daha sonra onlarca yeni konuşma eklenmiş, karı koca kavgasından, doların yükseleceği tahminine kadar birçok alakasız konu eklenerek mahkeme iki buçuk yıldır uzatılmıştır.

Yaşanan bunca haksızlıktan sonra artık adil bir karar çıkmasını bekliyor, akıl ve vicdan hiçe sayılarak uzatılan bu mahkemeden beraat kararı çıkmasını umuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?