17 Eki 2019

Alparslan Kuytul Hocaefendinin kızları çıktıkları mahkemeden beraat kararı aldı. Babaları Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ye özgürlük talebiyle yürüyen ve pankart açan iki kızının yargılandığı davanın duruşması Adana 3.çocuk mahkemesinde görüldü ve hâkim istinaf yolu açık olmak üzere beraatlerine karar verdi.
Haklarında açılan dava sebebiyle gündeme gelen Alparslan Kuytul Hocaefendinin iki kızına açılan bu dava birçok kesim tarafından kınanmıştı. O mahkemeden bugün beraat kararı çıktı.
Mahkeme önünde toplanan Furkan gönüllüleri, Hocaefendinin kızlarına dışardan destek verdi.

Adliye önünde bekleyen kalabalık haklarında “BERAAT” kararı çıkan çocukları “Susmayın Çocuklar” yazan pankartlar ve alkışlarla karşıladı.

https://twitter.com/furkanvakfi/status/1184757394129203201Babasını savunduğu için mahkemeye çıkarılan ve beraat alan Meryem Kuytul mahkeme sonrası " Tamamen suçsuz olduğuna inandığım babamın hakkını savunurken aynı zamanda kendi hakkımı da savunmuş oldum.Bir ülkede insan babasının hakkını/kendi hakkını savunamayacaksa kimin hakkını savunacak! dedi.

https://twitter.com/KuytulMeryem/status/1184750881486626817

Furkan gönüllüleri olarak ; ŞU AN OLMAYAN SUÇUN BERAATİNE SEVİNMENİN DUYGUSUNU YAŞIYORUZ! Alparslan Kuytul hocaefendinin kızları
Meryem ve Hatice Kuytul'un mahkemede dediği gibi: "Bu ülkede
SUÇSUZ BABAMIZI VE HAKKIMIZI SAVUNMAYACAKSAK NEYİ SAVUNACAĞIZ?!!"