10 Mayıs 2022
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022 03:49:28

Adaletin günden güne zayıfladığı ve yargının derin güçlerin talimatıyla hareket ettiği ülkemizde, 9 Mayıs 2022 tarihinde saat 06.30 sularında polis ekipleri tarafından Alparslan Kuytul Hocaefendi bir kez daha gözaltına alındı. Onlarca masum insanı ve devleti dahi dolandıran, polis zoruyla ifadesini değiştiren sahtekar iş adamı Koray Sarısaçlı’nın iftira içerikli şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin haksız yere gözaltına alınmasını, İslam âlimine yakışmayacak bir şekilde sabahın erken saatlerinde evine baskın yapılmasını şiddetle kınıyor ve Kur’an’ın davasına gönül vermiş olan değerli âlimi asla yalnız bırakmayacağımızı belirtiyoruz!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi susturmak isteyenler, Tevhid’in ve hakikatin sesinin duyulmasını istemeyen derin güçler ve birtakım derin insanlar büyük bir hukuksuzluğa imza atarak Hocamız hakkında talimatla tutuklama kararı verdi!  8 Furkan Gönüllüsünün tutuklu olduğu ve Türkiye tarihinde benzeri bir tutuklamanın olmadığı bu kumpas dosyasında kardeşlerimiz önce serbest bırakılmış, ardından da talimat üzerine ayaküstü mahkemeyle tutuklanmışlardı. Haklarında somut bir delil bulunmaksızın kardeşlerimizin tutukluğu 8 aydır devam ediyor! 

Alparslan Kuytul Hocaefendi, siyasi olduğu apaçık belli olan, asılsız iddialarla gerçek(!) bir davaya dönüştürülmeye çalışılan, hukuki açıdan çelişkilerle dolu iddiaların, türlü kılıflar ve benzetmelerle, niyet okuma, varsayımlar ve ihtimaller üzerinden yeni suçlar üretilmeye çalışılmakta olduğu bir hukuki garabetin içerisindedir! Adaletin olduğu ülkede insanlar suçu ispat edilinceye kadar suçsuzdur, adaletin olmadığı ülkede insanlar suçsuzluğunu ispat edinceye kadar suçludur. Adaletin olduğu ülkede önce deliller ortaya konulur sonra kişiye savunma hakkı verilir; suçluysa tutuklanır.

Herkesin malumudur ki; Furkan Hareketi tertemiz olup tevhidi söylemlerle ortaya çıkmış, tüm engellemelere ve baskılara rağmen istikametini ve söylemini değiştirmemiştir. Yapılan tüm asılsız iftiraların, kara propagandanın, engellemenin asıl sebebi de tevhid hakikatini mana olarak ve bir hayat tarzı olarak unutmuş olan bu topluma yeniden hatırlatmak, yaşayarak pratik örneklik sergilemek, kurtuluşumuzun ve yükselişimizin ancak bu yolla olabileceğini hatırlatmaktır.

Ve yine bilinmektedir ki: Bu hareket, adının Furkan olmasının gereğini de yerine getirmektedir. Furkan; hakla batılı ayıran, her meselede hakkı ve batılı gözler önüne seren, aradaki farkı ortaya koyan demektir. Bu sebeple en zor zamanlarda bile hakkın ve haklının yanında, zulmün ve zalimin karşısında yer almaktadır. Güçlünün, makam sahibinin değil hak sahibinin yanında olmayı şiar edinmektedir.

İslâm tarihine baktığımızda da tüm Peygamberlere ve Peygamberimize de türlü iftiralar atılmış, karalama kampanyaları başlatılmıştır. Yine yakın tarihimizde; İslam’ın hakikatlerini hangi âlim korkmadan anlatmış ve haksızlıklara, yanlışlara karşı çıkmışsa türlü sıkıntılara uğramıştır. Bizler Furkan Hareketi mensupları olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin de bu hak yolda uğramış olduğu iftira ve zulümlere karşı çıkacağımızı ve onu yalnız bırakmayacağımızı bir kez daha dile getiriyoruz!

TALİMATLA TUTUKLULUK KARARINI LANETLİYORUZ!

ADALET BİR KEZ DAHA YERLE YEKSAN OLMUŞTUR!