Alparslan Kuytul Hocafendi İçin Yapılacak Basın Açıklamasına Polis Engeli!

Alparslan Kuytul Hocafendi İçin Yapılacak Basın Açıklamasına Polis Engeli!

10 aydır hukuksuzca tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak 2019 tarihli mahkemesine 40 gün kala Furkan Gönüllüleri, Adana Atatürk Parkında bir basın açıklaması gerçekleştirmek istedi. Ancak bu isteğe karşı yapılan müdahale hukuksuzluk diz boyu dedirtti.

22 OCAK’A 40 GÜN KALDI

308 gündür cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklu yargılandığı davanın ikinci mahkemesi 22 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek. Bugün (13. 12. 2018) itibariyle mahkemeye 40 gün kalması üzerine Alparslan Hocaefendi’nin talebeleri, Adana Atatürk Parkı’nda bir basın açıklaması düzenlemek istedi.

BASIN AÇIKLAMASI HAKKINA KISITLAMA

Alparslan Hocaefendi’nin talebeleri basın açıklamasından önce Atatürk Parkı’nda bir röportaj gerçekleştirirken polis engeli ile karşılaştı.

Basın açıklaması yapmak isteyenlere emniyet mensupları “3 kişiden fazla olursanız müdahale ederiz” şeklinde engellemede bulununca olay çıkmaması için kalabalık dağıldı. Furkan gönüllüleri tarafından “o halde basın açıklamasını sadece 3 kişi yapalım” teklifi sunuldu. Polis memurları daha sonra buna da karşı gelerek izin vermedi.

“Özgür bir şekilde düşüncelerini açıklamanın” vatandaşlık hakları olduğunu hatırlatan Furkan gönüllülerinden İ.D. tek başına basın açıklaması yaptı.

İ. D’nin tek başına açıklama yapmasına izin veren polisler açıklama sonrasında İ. D. hakkında ve orada bulunan 3 kişi hakkında da tutanak tutularak işlem başlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?