10 Ara 2022
Güncelleme Tarihi: 10 Ara 2022 01:47:59

Bilindiği üzere Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve 9 kardeşimizin haksız tutukluluğu devam etmektedir. Tevhid davası uğrunda verdiği mücadele ile hepimize örnek olan Muhterem hocamız, 7 aydır sürgün ve tecrit zulmüne maruz kalmakta, aynı zamanda telefon görüşü kısıtlanmaktadır. 

Normalde her mahkûma haftada 1 saat görüntülü konuşma hakkı verilirken Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye 2 haftada bir, sadece 10 dakika konuşma hakkı verilmektedir. 

Ayrıca evinden 1000 km uzaktaki Patnos L Tipi Cezaevinde tutulması, ailesiyle görüşünün az olmasına sebep olmakta ve ailesinin Ağrı’ya gidip gelmesi zorlu bir yolculuğa dönüşmektedir. 

Diğer 9 kardeşimiz de aynı şekilde haksız yere tutukluluk zulmüne maruz kalmakta, eşlerinden, anne babalarından ve küçük çocuklarından hukuksuzca ayrı tutularak hem maddi hem manevi işkenceye maruz bırakılmaktadır. Tam bir zulme ve işkenceye dönen bu tutukluluğu bir kez daha şiddetle kınıyoruz!

Tüm bu hukuksuzlukların üstüne bir de Alparslan Kuytul Hocamız ile 9 kardeşimiz hakkında yaklaşık 14 ay boyunca iddianame hazırlanmamıştır. 

Daha sonra hazırlanan iddianamenin konularına bakıldığı zaman, yarısının 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki iddiaların tekrarı olduğu görülmektedir.

Bu iddiaların asılsız olduğunu her defasında ortaya koyduğumuz hâlde 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen konuların yeni bir iddianame olarak hazırlanması derin güçlerin bu dava ile ilgili ellerinde hiçbir somut delil olmadığını göstermektedir. 

Aynı zamanda eski meseleleri gündeme getirmeleri algı oluşturma çabası içerisinde olduklarını da göstermektedir. 

Buradan sizlere ve kamuoyuna Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve kardeşlerimizin serbest kalması için mücadelemize devam edeceğimizi bir kez daha bildiriyor, adaletin yerini bulması için 13 Ocak’ta gerçekleşecek olan mahkemeye son 40 gün kala yani 5 Aralık'ta geri sayım başlattık. 40 gün boyunca  meşru eylemlerle mücadelemize aralıksız devam edeceğimizi ilan ediyoruz. 

Son 35 güne girdiğimiz 13 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan mahkemenin de beraatle sonuçlanmasını, Alparslan Hocamızın ve 9 kardeşimizin tahliye edilmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.