BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEMEK SUÇUNDAN(!) 2 FURKAN GÖNÜLLÜSÜNE VERİLEN CEZAYI KINIYORUZ!
25 Kas 2020

Basın Açıklaması Hakkı Bir Kez Daha Hukuksuzluğa Maruz Bırakılmıştır!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 2 yıl süren haksız tutukluluğunu kınamak ve Türkiye’deki yargının içler acısı durumunu gözler önüne sermek için Furkan Gönüllülerinin anayasal haklar kapsamında düzenledikleri basın açıklamaları bir kez daha emniyet güçlerinin engeline ve hukuksuz birçok uygulamaya maruz bırakılmış ve 40 Furkan Gönüllüsüne bu sebeple bir mahkeme daha açılmıştır. 

2 Furkan Gönüllüsüne Basın Açıklaması Düzenlemek Suçundan(!) Ceza

Hukuk skandalına örnek teşkil eden bu davanın  3. duruşması bugün gerçekleşti.
Basın açıklamasına katılan 38 Furkan gönüllüsü beraat ederken, anayasal hak olan basın açıklaması düzenledikleri için 2 Furkan Gönüllüsüne 1 Yıl 3 Ay hapis cezası verildi!

Anayasada “insan onurunun evrensel niteliği” yer almaktadır. Buna göre insan onuru, insanın kişi olarak en yüksek aklî ve ahlâkî değerlerin sahibi olması ve dolayısıyla dokunulmaz, kaybedilmez bir öz değerin sahibi olduğu varsayımına dayanmaktadır.Her ne kadar hukuk kitaplarında bu ifadeler yar alsa da Furkan Gönüllülerine yapılan bu akıl almaz uygulamayla hem hukuk hem de insan onuru ayaklar altına alınmıştır.

Furkan Gönüllüleri olarak mahkemeden çıkan bu hukuksuz kararı şiddetle kınıyor, yargı reformu iddialarının tamamen bir kandırmacadan ibaret olduğunu buradan tüm halkımıza ilan ediyoruz.