Kırpılmış Videolarınızı İzleyip Hakkınızda Kötü Konuşanlar Videonun Tamamını İzledikten Sonra Pişman Olduğunu Bundan Dolayı da Helallik İstediğini Bildiriyor. Bunlar Ne Yapmalı?

Kırpılmış Videolarınızı İzleyip Hakkınızda Kötü Konuşanlar Videonun Tamamını İzledikten Sonra Pişman Olduğunu Bundan Dolayı da Helallik İstediğini Bildiriyor. Bunlar Ne Yapmalı?

Alparslan Kuytul Hocaefendi, cuma günleri tefsir derslerine kaldığı yerden devam ediyor.
Tefsir dersinin ardından gelen soruları cevaplayan Hocaefendi bu hafta dikkat çeken bir soruyu yanıtladı.
Tutuklu bulunduğu süre zarfında hakkında bir çok çarpıtma haber çıkan ve videoları kırpılarak yanlış algı oluşturmak isteyenlerin planları tutmadı.
O günlerde bu haber ve videoları izleyerek Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında yanlış düşünen ve eleştiren birçokları, tahliyesinin ardından ondan helallik isteyerek özür diledi.
Bunlarla ilgili sorulan bir soruya cuma dersi sonrası cevap veren Alparslan Kuytul Hocaefendinin açıklamaları şu şekilde

“Ben daha evvelde hapis sürecinden önce de söylemiştim. Bu şekilde olanlar bulundukları yerde kimlere nasıl konuştularsa, kimlere yanlış anlattılarsa beni, aynı kimselerin yanında doğru bir şekilde anlatırlarsa hakkım helal olsun.

Kaç kişinin yanında aleyhime konuştuysa, kaç kişiye beni yanlış tanıttıysa şöyle diyormuş, böyle diyormuş, şucuymuş, bucuymuş dediyse o kimseleri gücü yettiği kadar arasın bulsun. Gücü yetmediği yerde hakkım helal olsun. Ama gücü yettiği kadar arasın bulsun. Onların yerine de başkalarına anlatsın.Bu iftiraların önünün kesilmesine o da yardımcı olsun. Bunu yaparsa da hakkım helal olsun. “

11 Ocak 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?