12 Ara 2020

BROŞÜR| Alparslan Kuytul Hocaefendi Terör İftirasından Beraat Etti!

Benim dosyalarım suç dosyaları değil, sus dosyalarıdır!

Alparslan Kuytul Hocaefendi

DEĞERLİ HALKIMIZ;

1994’te kurulan Furkan Vakfı kurulduğu günden itibaren konferanslar, eğitim ve yardım faaliyetleri ile halkımızın teveccühüne mazhar olmuş, yüzbinlerce insan tarafından tanınmış ve sevilmiştir. Alparslan Kuytul Hocaefendi baştan itibaren doğruya doğru, yanlışa yanlış demiş ve bu yüzden de bazı siyasilerin ve derin güçlerin tepkisini çekmiştir. Bundan dolayı Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfının faaliyetleri Mayıs 2014’ten beri engellenmeye çalışılmaktadır.

Özellikle 2016-2017 yıllarında 100 civarında konferans iptal edilmiş, yapılmak istenen basın açıklamalarına sert müdahalede bulunulmuştur. Bunlarla susturamayacaklarını anlayanlar Alparslan Kuytul Hocaefendiye ve Furkan Vakfına büyük bir operasyon yapmaya karar verdiler. Bunu yapabilmeleri ise ancak Alparslan Kuytul Hocaefendiyi terörle ilişkilendirmeleri ile mümkün olabilirdi. Bu, muhalifleri susturma stratejisi idi ve onu uyguladılar. “İslami faaliyetler yapıyorsun, tevhidi anlatıyorsun, Hükümetin politikalarını ve derin devleti eleştiriyorsun” deyip tutuklamak mümkün olmayınca bu yolu seçtiler. 

Operasyondan kısa bir süre önce Alparslan Kuytul Hocaefendiyi susturmak isteyen siyasiler ve derin güçler, iyi niyetle yapılmış ve hakaret içermeyen konuşmalarını kırparak ve manasını bozarak “Cumhurbaşkanına Hakaret”, “Başbakana Hakaret”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve “Polise Mukavemet” iddialarıyla 4 dava açtılar. İddialar iftiradan ibaret olduğu için Alparslan Kuytul Hocaefendi, açılan 4 MAHKEMEDEN DE İLK DURUŞMALARDA BERAAT ETTİ. İşte Mahkeme Kararları:

30 Ocak 2018’de bir terör hücre evine baskın yapılır gibi şafak baskınıyla gözaltına alınan Alparslan Kuytul Hocaefendi, 8 Şubat 2018’de “Terör örgütü propagandası yapmak ve suç örgütü kurmak” iddiasıyla tutuklandı. Hâlbuki operasyondan önce Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, Adana İl Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), Adana İl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM), Antalya İl Emniyeti TEM ve KOM Şube Müdürlükleri, Sakarya İl Emniyeti ve  Mersin İl Emniyeti Müdürlüğünün verdiği raporlarda “Alparslan Kuytul’un ve Furkan Vakfının herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı tespit edilmemiştir” yazıyordu. İşte Emniyet Raporları:

Antalya İl Emniyeti Terör ile Mücadele (TEM) ve Kaçakçılık ve Organize Suçları (KOM) Şube Müdürlükleride Adana KOM’un verdiği raporun aynısı vermişlerdir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü raporunda ise “Vakfın yöneticilerinin, FETÖ/PDY yapılanmasına dahil veya destek olduklarına dair iddiaların araştırılmasına ilişkin olarak Adana Valiliği OHAL Bürosundan yapılan yönetici isimlerinin sorgulamasında ciddi bir bulguya rastlanmadığı... ve (Vakfın kurucularından) Alparslan Kuytul’un konuşma ve eylemlerinin, Vakıflar mevzuatı açısından suç teşkil eden bir konumda bulunmadığı”  denmekteydi. Buna rağmen bu haksız operasyon ve tutuklama gerçekleştirildi.

 8 Kasım 2018’deki ilk duruşmada terör mahkemesinden tahliye kararı çıktı. Ancak bu sefer de suç örgütü kurmak iddiasıyla tutukluluğunu devam ettirdiler. İçi boş olduğu için “Suç örgütü” iftirasıyla açılan mahkemeden de 24 Ocak 2019’da ilk duruşmada tahliye edildi. Ancak yukarıdan gelen talimatla, bir gece bile evinde kalmadan dosyayı hiç bilmeyen başka bir mahkeme tarafından 2 saat içinde tekrar tutuklandı. Bütün baskılara rağmen dosya tamamen boş olduğu için 5 Aralık 2019’daki duruşmada Hocaefendi tekrar tahliye edildi.

Tutuklandıktan 6 ay sonra hazırlanan iddianame, iftiralarla, hukukî açıdan çelişkilerle, niyet okuma ve varsayımlarla doluydu ve zaten o yüzden de her iki mahkemenin ilk duruşmasında tahliye edilmişti. Bu durum Alparslan Hoca’nın dosyasının “Suç Dosyası Değil, Sus Dosyası” olduğunu, açılan davanın hukukî değil siyasî olduğunu apaçık göstermiştir.

Alparslan Kuytul Hocaefendinin terör mahkemesinden beraatini geciktirmek isteyen siyasiler ve derin güçler ek iddianameler hazırlayarak mahkemenin uzamasını sağladılar. Bütün bu kötü niyetli gayretlere rağmen Alparslan Kuytul Hocaefendi, Allah’ın izni ve yardımıyla 3 Kasım 2020 tarihinde yargılandığı “FETÖ’ye Yardım ve PKK Propagandası” iddiası ile açılan terör mahkemesinin 9. duruşmasında BERAAT ETTİ.  Böylece 5. mahkemesi de beraat ile sonuçlandı.  İşte Mahkeme Kararı:

DEĞERLİ HALKIMIZ;

YANDAŞ MEDYA KURULUŞLARI, operasyonun ilk günlerinde bilinçli olarak iftira ve karalama yolunu seçmiş, kimi kuruluşlar da haberin doğruluğunu araştırmadan yayınlama yoluna gitmişlerdir. Alparslan Kuytul Hocaefendinin hayatı ve faaliyetleri ortada olduğu ve aleyhinde konuşanların ellerinde hiçbir belge olmadığı halde “Terör destekçisi, FETÖ’cü, PKK’lı, DEAŞ, El Kaide bağlantılı” şeklinde saçma sapan ve birbiri ile çelişkili birçok iftira attılar. Dürüst, tarafsız, özgür medyanın yapması gereken, iddiaları araştırmak olmalıyken karalama yoluna gittiler. Doğruluğunu araştırmadan yalan, asılsız ve iftiralarla dolu haberleri yayınladılar.

Şimdi tüm iddialar çöktü ve gerçekler ortaya çıktı. Siyasiler, derin güçler ve iftiracı medya kuruluşları bu beraatler karşısında şimdi ne yapacaklar? Operasyon görüntülerini çarşaf çarşaf yayınlayan, tutuklama haberlerini ve iftiraları büyük bir aşk ve şevkle yayınlayan medya kuruluşları ve haber siteleri beraat haberlerini ise asla yayınlamadılar. Bu da derin güçlerin medya eli ile ne yapmak istediklerini göstermektedir. Bu durumu halkımızın takdirine havale ediyoruz.

Bu 3 yıllık süreçte özetle;

Alparslan Kuytul Hocaefendi, 410 gün tek başına bir odada tutularak toplam 22 ay cezaevinde hapsedildi.

Zalimin karşısında, mazlumun yanında olmak ve Alparslan Kuytul Hocaefendinin özgürlüğü için meşru eylemler yapan sevenleri defalarca engellendi ve gözaltına alındı. Meşru hakları olan basın açıklamasını yapmak isteyen Furkan Gönüllüleri birçok defa Emniyet güçleri tarafından darp edildi. Yüzlerce Furkan Gönüllüsü savcı talimatı olmadan Emniyete ifadeye çağırıldı. Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gönüllülerinden yüzlerce kişiye 80 civarında mahkeme açıldı. Yüzlercesine yalandan bahanelerle toplamda yaklaşık 2,5 milyon TL tutarında para cezası kesildi. Açılan mahkemelerin yaklaşık 40’ından beraat edildiği ve yapılan yürüyüş ve basın açıklamalarının suç olmadığı ortaya çıktığı halde hala yeni mahkemeler açılmaya  ve para cezaları kesilmeye devam edilmektedir.

30 Ocak 2018’den bugüne kadar Furkan Vakfının kapısına kilit vuruldu ve birçok hayırlı hizmet engellendi. Furkan Gönüllüleri, vakıf kapalı olduğu halde yine de yüzlerce aile ve öğrenciye yardım yapmaya devam ettiler.

SONUÇ OLARAK:

Alparslan Kuytul Hocaefendiye yapılan zulmün, tutuklama, engelleme ve baskıların asıl olarak 3 sebebi vardır:

Alparslan Kuytul Hocaefendinin İslam’ı ve Tevhidi anlatması, yani “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı” demeye devam etmesi ve sürekli İslami faaliyetler yapması,

İslam’ı ve Müslümanları ilgilendiren konularda Hükümetin birtakım yanlışlarını eleştirmesi, mazlum ve mağdurların hakkını savunması ve haksızlıklar karşısında susmaması,

İslam düşmanı derin devletin yaptıklarından ve planlarından bahsedip onları açığa çıkarmasıdır.

KIYMETLİ HALKIMIZ;

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ, Allah’ın dünyasında Allah’ın dediğinin olması, böylece insanlık aleminin şu anda yaşadığı sorunlardan kurtulması ve İslam Medeniyetine dönerek eskisi gibi güçlü bir dünya devleti olabilmemiz maksadıyla gece gündüz demeden çalışmıştır. Bu hedefler için hayırlı işlerde Öncü Bir Nesil meydana getirebilme gayreti içerisindedir. Hocaefendi, her daim tevhidi ve mazlumları savunmuş, zalimin karşısında olmuş, zulme ve haksızlığa karşı susmamıştır.

Her ne olursa olsun mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Çünkü DAVAMIZ HAK, METODUMUZ HAK VE ALNIMIZ AKTIR.

Temiz oluşumuz düşmanlarımızın kâbusu olmuştur.

ALPARSLAN Kuytul HOCAEFENDİ TERTEMİZDİR!  FURKAN VAKFI TERTEMİZDİR!

Takdir, Siz Değerli Milletimizindir.