Elazığ’daki İftiracı ve Provokatif Hakimiyet Gazetesine Furkan Vakfından Cevap!

Elazığ’daki İftiracı ve Provokatif Hakimiyet Gazetesine Furkan Vakfından Cevap!

Vakfımız tarafından Elazığ’da Pazar günü gerçekleştirilecek olan “Hz. Peygamber ve Tebük Seferi” isimli konferansımıza valilik ve emniyet hiçbir tehlike görmeyerek izin verdiği halde, AKP’ye yakınlığıyla bilinen şehrin yerel gazetelerinden Hakimiyet Gazetesi, Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye ve Vakfımıza attığı içi boş iftiralarla İslami bir konferansa engel olmak istediği gibi değerli Elazığ halkını da provoke etmeye çalışmaktadır.

Gazetenin 10 Kasım 2016 tarihinde iftira, tehdit ve karalama dolu “İstihbarat Zafiyeti mi” başlığıyla yayınladığı haber birçok iftira ve yalan içermektedir:

Yalan 1:  Gazete, “…15 Temmuz darbesi’nden bir gün önce “Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır” diyen ve PKK ile FETÖ terör örgütü lehindeki açıklamaları ile dikkat çeken Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul…” demektedir.

Öncelikle bahsedilen konuşma darbeden bir gün önce değil darbeden iki hafta önce yani 1 Temmuz tarihinde yapılmıştır.

Gazete yaptığı haberde bu konuşmanın Hocamızın katıldığı bir TV programında söylendiğini iddia ederek daha konuşmayı bile izlemeden kendisine verilen talimatı acemice yerine getirdiğini açıkça göstermiştir. Hocamız konuşmasını, her Cuma akşamı vakıfta yaptığı tefsir dersinden sonra kendisine yöneltilen sorulara cevap verirken yapmıştır.

Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır” ifadesi hocamızın gelişen bir takım siyasi olaylar neticesinde büyük güçlerin Erdoğan’ın kaleminin kırıldığını yani ona verdikleri desteği çektiklerine yönelik yapılmış bir siyasi analizden başka bir şey değildir. Konuşmayı samimiyetle dinleyenler hocamızın bu açıklamayı Erdoğan aleyhine değil aksine iyi bir niyetle Erdoğan’ı uyarmak maksadıyla yaptığını anlayacaktır. Hatta muhterem Hocamız ilgili konuşmasını, “Beni dinlerlerse kendilerinin hayrınadır.” diyerek bitirmiştir.

(Bkz.: https://youtu.be/c7WF95cMZUU)

Yalan 2: Gazete, “… PKK ile FETÖ terör örgütü lehindeki açıklamaları ile dikkat çeken…” demektedir.

Hükümet yıllarca Fetullah Gülen’le birlikteyken Muhterem Hocamız’ın, Fetullah Gülen’in yaptığı yanlışları ve haramları helalleştirmelerini 20 yıldır bu ülkede en sert şekilde tenkit ettiği tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. Fakat bu gazete yaptığı bu haber ile art niyetli ve samimiyetsiz olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

(Bkz.: https://youtu.be/x25qcZeika8)

Yalan 3: Gazete, “…Alparslan Kuytul’un konferans için Elazığ’da izin almasına vatandaşlar tepki göstererek böyle bir ismin Elazığ sınırlarının içerisinde program yapmasına izin verilmesinin yanlış bir karar olduğunu ifade etti.” demektedir.

Yaklaşık 20 yıldır Elazığ’da faaliyet gösteren Furkan Vakfı, kurulduğu günden bu yana Elazığ halkının teveccühünü kazanmış ve yaptığı tüm hayırlı çalışmalar ve Kur’an hizmetleriyle Elazığlılardan büyük destek görmüştür. Bilinmelidir ki gazetenin haberde kullandığı “vatandaşların tepki gösterdiği” ifadesi yalandan başka bir şey değildir. Aksine gazete, yaptığı bu haberle halkın İslami çalışmalara tepki göstermesini sağlamak istediği gibi Elazığ halkını da provoke etmeye çalışmaktadır. Halbuki aynı gazete, geçtiğimiz sene Elazığ ve Malatya’da yapmış olduğumuz konferansın haberini Hocamızı ve Vakfımızı överek yapmıştı: http://elazighakimiyethaber.com/haber-alparslan-kuytul-elazIg-ve-malatya-da-konferans-verdi-7126.html

Yalan 4: Gazete, “… Suruç saldırısında ölenlerin zaten PKK’lı olduğunu, bu yüzden saldırının PKK tarafından düzenlenmediğini açıklamış… …PKK propagandası yapmaktan geri durmamıştı…” demektedir.

Halkımız tarafından çok iyi bilinmektedir ki Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin lideri olduğu vakfımız kurulduğu günden bu yana hiçbir terör eylemini onaylamamış ve masum insanların katledilmesini her fırsatta lanetlemiştir. 6-8 Ekim olaylarında halkı sokağa çağırıp 50 den fazla masum insanın ölümüne sebep olanlara Türkiye’de hiçbir cemaat liderinin göstermediği şekilde sert bir tepki göstermiş, halkı sokağa çağıranları kınamış ve hatta “Bu olay senin alnında kapkara bir leke olarak kalacaktır” demiştir. Muhterem Hocamız 40 yıldır on binlerce masum insanın ölümüne sebep olan bu problemin çözümü için, hem siyasilere hem de tüm halkımıza, “Gelin, Kur’an hakem olsun, silahlar sussun, kardeşlik olsun” çağrısını yapmış, ülkemizde barışın ve kardeşliğin gerçekleşmesi için büyük gayret göstermiştir.

Hal böyle iken bu gazetenin tüm bunları görmezden gelip, Muhterem Hocamızı ve Furkan Vakfı’nı PKK yandaşı gibi göstermesi; gazetenin bu haberi, aldığı bir talimatla yaptığını ve bu gazeteyi idare edenlerin kötü niyetli olduklarını açıkça ortaya koymaktadır.

Ayrıca Muhterem Hocamız terörün ve masum sivilleri, askeri ve polisi öldürmenin caiz olmadığını ve bunun bir hak arama yöntemi olamayacağını her fırsatta ifade etmiştir. Bu doğrultuda Hocamız hakkında haber metninde geçen “PKK ve FETÖ yandaşı” ifadesi içi boş ve iğrenç bir yalan ve iftiradır.

(Bkz.: https://youtu.be/xkF6cfT-CnM)

Yalan 5: Gazete, “…Bir grup akademisyenlerin güvenlik güçlerinin PKK için yapılan operasyonları eleştiren bildirisini de savunan Alparslan Kuytul…” demektedir.

Hocamız akademisyenlerin açıklamaları ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde, bu açıklamanın tek taraflı olduğunu ve bildiri metninde PKK’nın gerçekleştirdiği terör eylemleri hakkında hiçbir şey söylenmediğini ifade etmiş, bu bildirinin altına asla imza atmayacağını da açıkça belirtmiştir. Durum böyle iken, bu yerel gazetenin, Muhterem Hocamız hakkında akademisyenlerin yayınladığı bildiriye destek verdiğini söylemesi rezil bir iftiradır. Hocamız bu konuda yaptığı açıklamada sadece, hükümetin farklı kesimlerden gelen tenkitlere tahammül etmesi ve kendisini her tenkit edeni düşman saymaması gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca Hocamız yaptığı konuşmada, “Güneydoğu’daki masum insanlara yazık oluyor” demişken, bunu PKK’yı savunmak olarak lanse etmeye çalışan bu gazete, yalan ve iftirada artık haddini aşmıştır. Yalan, çarpıtma ve iftiraya dayalı haber anlayışına sahip bu gazeteye, değerli şehrimiz El-Aziz’in gereken tepkiyi göstermesini temenni ediyoruz.

(Bkz.: https://youtu.be/P3c4h6ePYds)

Yalan 6: Gazete, “…konferansa izin verilmesi ya da buna imkan tanınması OHAL kapsamında olan ülkemiz ve şehrimiz için her türlü provokatör eyleme kapı açacak derecede tehlikeli görülüyor.” demektedir.

Vakfımızın İslam’a hizmet etmek ve halkımızı bilinçlendirmek üzere yaptığı İslami çalışmalara engel olma amacı taşıyan bu haber ile Elazığ’da bir yerel gazete olan Hakimiyet’in yetkilileri, her ne kadar haberin metninde “(Bu konferans) Provokatör eyleme kapı açacak derecede tehlikeli görülüyor” deseler de, aslında gerçek niyetlerinin Elazığ halkını Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye ve Vakfımıza karşı kışkırtmak olduğu açıkça görülmektedir.

Hakimiyet Gazetesi yaptığı bu haber ile hükümetin ilan ettiği OHAL sürecini fırsat bilip, İslami çalışmalara engel olmak ve ülkemizde cemaat düşmanlığı anlayışını yaymak isteyen İslam düşmanlarının ekmeğine yağ sürmektedir. Yapılan bu haber neticesinde Hakimiyet Gazetesi’nin, bu mihrakların tetikçiliğine soyunduğu kanaati bizde oluşmuştur.

“Hz. Peygamber ve Tebük Seferi” isimli konferansımıza ve vakfımızın hayırlı çalışmalarına engel olmak isteyen bu gazetenin yaptıklarını halkımızın takdirine bırakıyoruz.

10 Kasım 2016
958 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Karadeniz dedi ki:

  BÖYLE İFTİRACI YAYIN ORGANLARINA KEŞKE DAVA AÇILSA DA AĞIZLARININ PAYLARINI ALSALAR .

 2. Erol KURU dedi ki:

  Elazığ’daki Hakimiyet Gazetesi’nin iğrenç yalan ve iftiralarına karşı cevap olarak, yapmış olduğu tatmin edici ve doyurucu açıklamalarından dolayı Allah Vakfımızdan yüz kere bin kere razı olsun.

 3. Yasir dedi ki:

  Alçaklık ve hainlik bu islam düşmanlarının iliklerine kadar işlemiş. Elazığdaiftiracı GazeteHakimiyet

 4. Abdullah dedi ki:

  Furkan vafki dini bir faliyet içinde iseniz ehli sünnet ve kuran çizgisinden ayrılmayın ‘ Hzlerine Ali kv bir sözünde Eğer bir devlet başkanı Namaz oruç ve ibadetlerinize karışmiyorsa itaat etmek zorundasınız (Hükümetin uğraşmaktan başka bir faaliyet görünmüyor ‘ çok istiyorsanız Furkan partisi kurun çıkın miting yapin !! insanlara namazı Allah ve Resulini sevdirin ‘gençlere islami anlatın içki kumar zina ve esrar bonzai kötülükten kurtarin ‘neye hizmet ediyorsunuz ’15 Temmuzda vatanı isalam dava için şehadete yürüyen yiğit Ömer Halisler yetiştirin ‘ Reisimizin kalemi ile uğraşmayın O kalem ümmetin sesi ! dünyadaki tüm mazlumların kalemidir ‘ kim Reis uğraştı sonunu gördük

 5. yahni kemal dedi ki:

  Insanlarin kalbinde ne oldugunu yaradan biliyor.O EN Buyuk adalet sahibidir.insanlari insan gibi goren i de gormeyenide O bilir hakliysa bu dunyada butun insanlarin gorup duyacagi sekilde hakkini gaspedenlerden alsin.INSAALLAH ama butun insanliga gostersinki .tovbe etme firsati olur.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?