12 Mayıs 2019

BİNLER ADANA MERKEZ ADLİYESİ ÖNÜNDE

Alparslan Kuytul Hocaefendinin 10 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen mahkemesini yakından takip etmek ve destek olmak isteyen binlerce Furkan Gönüllüsü ve Alparslan Kuytul Hocaefendinin sevenleri Adana Merkez Adliyesi önünde toplandı.

MAHKEMEDEN HAKSIZ KARAR!

Hiçbir suçu olmadığı halde 1 buçuk yıldır çeşitli bahaneler öne sürülerek cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendinin ailesi ve sevenlerine yapılan zulüm tutukluluk kararı ile bir kez daha devam etti.
Alparslan Kuytul Hocaefendinin ‘suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık’ iddialarıyla yargılandığı  4. Ağır ceza mahkemesi 22 Ağustos 2019 tarihine ertelendi.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNE POLİS MÜDEHALESİ

Tutukluluk kararının gelmesinin ardından bu haksızlığa tepki göstermek isteyen Furkan gönüllüleri, adliye önü ve çevresinde polis baskısına maruz kaldı.
Tepki gösterilmesine izin vermeyen emniyet mensupları, gönüllüleri ablukaya alarak provoke etmeye çalıştı.
Bir anda karışan Adana sokaklarında iki Furkan gönüllüsü haksız bir şekilde arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı.


HAKSIZ KARAR SONRASI ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİ

Alparslan Kuytul Hocaefendinin mahkemesinden haksız karar çıkması üzerine Furkan Gönüllüleri Özgürlük Yürüyüşlerine devam etti.

EŞ ZAMANLI BASIN AÇIKLAMASI

Mahkemeden tutukluluk kararının çıkması üzerine Adana’nın 3 farklı caddesinde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Atatürk caddesinde gerçekleştirilmek istenen basın açıklamasına izin vermeyen emniyet mensupları, gönüllüleri ablukaya alarak provoke etmeye çalıştı.

ATATÜRK CADDESİ

KOZAN YOLU CADDESİ

BARAJ YOLU CADDESİ