FURKAN GÖNÜLLÜLERİ OLARAK BİR KEZ DAHA ‘ADALET’ ADINA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ OLARAK BİR KEZ DAHA ‘ADALET’ ADINA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK

19 aydır hiç bir suç olmadığı halde çeşitli bahaneler öne sürülerek ertelenen mahkemelere bugün bir yenisi daha eklendi.
Aleyhinde hiçbir suça rastlanılmayan ve delil(!) yetersizliğinden dolayı içeride tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendinin mahkemesi, bugün dördüncü kez ertelendi. Mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 6 Eylül 2019 tarihi olarak belirledi.
Masumiyet karinesi yok sayılarak uzatılan tutukluluk zulmü, bugün bir kez daha vicdan sahibi herkesi hayal kırıklığına uğrattı.
Bir insanın sırf hakikati konuştuğu için 2 yıla yakın süredir telafisi ve kefareti olmayan bir tutsaklıkla cezalandırılması, üstelik bu haksızlığın; masumiyeti devletin resmi kurumlarınca ispatlanmış ve şeffaf hayatıyla herkes tarafından tanınmış bir ilim adamına yapılıyor olması, ülkemiz adına utanç vesikası olup büyük bir zulüm olarak nitelendirilmektedir.
Yargının güven dağıtamadığı insanları korkutup sindirmeye çalıştığı ve İslami hareket alanlarını daraltıcı ataklar yaparak aleyhte algılar oluşturduğu böyle bir atmosferde, legal eksenli İslami çalışmalarımıza devam edeceğimizi ve despotik yönetimlere karşı mücadele tempomuzu arttıracağımızı buradan tüm kamuoyuna bildiriyoruz.
Adalete olan güvenin hiç olmadığı kadar sarsıldığı, mahkemelerin sürecinin hukuka göre değil siyasete göre şekil aldığı ve her kesimden insana yapılan zulmün- adaletsizliğin ayyuka çıktığı böyle bir dönemde, mahkemenin erteleme kararını bir kez daha kınıyor ve bu zulmü yapanları Allah’a havale ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?