FURKAN VAKFI GÖNÜLLÜLERİNİN HAFTALIK FAALİYET RAPORU: (1-7 Nisan)

FURKAN VAKFI GÖNÜLLÜLERİNİN HAFTALIK FAALİYET RAPORU: (1-7 Nisan)

Hukukun üstünlüğünün yitirildiğini ve adil yargının bağımsızlığını kaybettiğini savunan, tüm mazlum mağdurların sesi olma idealini taşıyan Furkan Gönüllüleri, toplumsal aktivitelerini olağanca hızıyla sürdürmeye devam ediyor.

Furkan Gönüllüleri’nin bu hafta ki faaliyet raporu şu şekilde;

Tahliye edilişinin ertesi günü siyaseten tutuklanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, 8 Kasım’da tahliye olduğu terör davasının 3. duruşması Adana Bölge Adliyesi’nde görüldü. Duruşmaya SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile katılarak savunmasını yapan Hocaefendi’nin mahkemesi 4 Temmuz’a ertelendi.

Dava süresince çeşitli şehirlerden gelen ve adliye önünde yoğunluk oluşturan Furkan Gönüllüleri özgürlük ve adalet için bekledi. Bekleyişlerini “adalet bekleyişi”, “siyaset değil adalet”, “suç değil sus dosyası” yazılı pankartlarla sürdürdü.

Mahkeme sonrası Adana’nın caddelerinde, hukuksuzluğa karşı protesto yürüyüşü gerçekleştiren Furkan Gönüllüleri, tepkilerini sloganlar, tekbirler ve alkışlarla gösterdi.

Sosyal medyada “siyaset değil adalet tagıyla çalışma başlatan gönüllüler onbinlerce destek mesajıyla gündeme girmeyi başardı.

1 Nisan Pazartesi; Haksız tutukluluğunun 195. Gününde Özgürlük adına yürüyen Furkan Gönüllüleri Adana/ Atatürk Caddesi’nde yürüdü.

2 Nisan Salı; Türkiye’nin çeşitli illerinde eş zamanlı programlanan Tevhid konferansları artarak gerçekleştirilmeye devam ediyor. Furkan Gönüllüleri’nin düzenlemiş oldukları “Miraç’la Gelen Mesaj:Tevhid” konulu konferansları Adana/Yüreğir, Seyhan, Kozan, Mersin, Hatay/İskenderun, Elazığ, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, Manisa, Erzurum, Ankara, Malatya, Kahramanmaraş il ve ilçelerinde misafirleriyle buluştu.

Her daim Tevhid üzere duracaklarının vurgusunu yapan Furkan Gönüllüleri’nin Niğde’de Miraç kandili münasebetiyle hanımlara yönelik düzenledikleri konferansa Semra Kuytul Hocahanım konuşmacı olarak iştirak etti.

Özgürlük Yürüyüşünde 197. güne gelindi. Adalet ve özgürlük için atılan adımlar Adana’da ve Niğde’de sürdürülmeye devam etti.

3 Nisan Çarşamba; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, haklı bir gerekçe gösterilmeden tutuklu yargılanmasına tepki olarak başlatılan Özgürlük Yürüyüşleri 198. Gününde Adana’da gerçekleştirildi.

4 Nisan Perşambe; Tahliye edilişinin ertesi günü siyaseten tutuklanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, 8 Kasım’da tahliye olduğu terör davasının 3. duruşması bugün gerçekleştirildi. Dava Adana Bölge Adliyesi’nde görüldü. Duruşmaya SEGBİS ile katılarak savunmasını yapan Hocaefendi’nin mahkemesi 4 Temmuz’a ertelendi.

Dava süresince çeşitli şehirlerden gelen ve adliye önünde yoğunluk oluşturan Furkan Gönüllüleri özgürlük ve adalet için bekledi. Bekleyişlerini “adalet bekleyişi”, “siyaset değil adalet”, “suç değil sus dosyası” yazılı pankartlarla sürdürdü.

Mahkeme sonrası Adana’nın caddelerinde, hukuksuzluğa karşı protesto yürüyüşü gerçekleştiren Furkan Gönüllüleri, tepkilerini sloganlar, tekbirler ve alkışlarla gösterdi.

Sosyal medyada “siyaset değil adalet” tagıyla çalışma başlatan gönüllüler onbinlerce destek mesajıyla gündeme girmeyi başardı.

5 Nisan Cuma; Aralıksız her gün gerçekleştirilen Özgürlük Yürüyüşleri’nin 200. Gününde Furkan Gönüllüleri, Adana’da tüm mazlum ve mağdurlar için adalet ve hürriyet istemlerini yineledi.

Yürüyüş sonrası İstasyon Meydanı’nda toplanan gönüllüler Özgürlük Yürüyüşleri’nin 200. Gününe özel basın açıklaması gerçekleştirdi.

“200Gündür ÖzgürlükMücadelesi” tagıyla sosyal medya çalışması yapan Furkan Gönüllüleri, “Furkan Gönüllüleri Türkiye’deki Sessizliği Bozdu” başlığı altında Türkiye ve dünya çapında verdikleri mücadele görüntülerini paylaştılar.

Özgürlük Yürüyüşleri’nin 200. Gününde yurtiçinde Ankara, Bursa, Elazığ, Batman, Bolu, Adıyaman, Antakya, Antalya, Dörtyol, Diyarbakır şehirlerinde, Avrupa’da Berlin, Dortmund, Danimarka, Hamburg şehirlerinde yüründü.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin siyaseten tutukluluğuna karşın Bingöl’de Cuma namazı sonrası cami cemaatine lokum dağıtan Furkan Gönüllüleri, halktan dua istedi.

6 Nisan Cumartesi; 60 haftadır haksız tutukluluğu sürdürülen Alparslan Kuytul Hocaefendi’ninailesiyle açık görüşü olması sebebiyle Bolu F Tipi Cezaevi önünde toplanan sevenleri “Alparslan Kuytul’a Özgürlük”, “Biz Hakkı Söylemenin Bedelini Ödüyoruz” yazılı brandalar açtı.

Görüş sonrası hak ve hürriyet için sloganlar atarak, seslerini duyurmaya çalışan Furkan Gönüllüleri, 422 gündür devam eden zulmü protesto etti.

7 Nisan Pazar; Furkan Gönüllüleri Türkiye’deki haksız muamelelere karşı farkındalık oluşturmak ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla Adana, Gaziantep, Ankara şehirlerinde sabah namazı sonrası halka çorba dağıtımı yaparak dua isteminde bulundu.

Tevhid eksenli programlarını birçok şehirde eş zamanlı sürdüren Furkan Gönüllüleri, Antakya, Şanlıurfa, Diyarbakır illerinde halkla buluştu.

Tevhid’in gündemdeki yerini daima sıcak tutmayı amaçlayan Furkan Gönüllüleri, hazırladıkları Tevhid Manifestosu ile Adana, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır şehirlerinde kapı kapı davet faaliyetlerini sürdürdü.

Furkan Gönüllüleri,Özgürlük Yürüyüşleri’nin 202. Gününde Konya’da ve Ankara’da yüründü.

Adalet sisteminin sekteye uğradığı son dönemlerde pasif eylemleriyle zulümlere sessiz kalmayan Furkan Gönüllüleri, Hakkın üstün geleceği güne kadar faaliyetlerine devam edeceklerini bildiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?