Furkan Vakfı Gönüllülerinin Türkiye Genelinde Haftalık Faaliyet Raporu:

Furkan Vakfı Gönüllülerinin Türkiye Genelinde Haftalık Faaliyet Raporu:

24 Ocak günü tahliye edilen ve 24 saat geçmeden tekrar tutuklanan Alparsan Kuytul Hocaefendinin tutukluluğunun son bulması için sunulan itiraz dilekçesi, reddedildi.

Bu haksız tutukluluğun bitmesi  ve adaletin yerini bulması için ; ülke genelinde yaptıkları faaliyetleri arttıran Furkan gönüllüleri, adalet ve özgürlük temalı etkinlikleriyle seslerini topluma duyurmaya devam ediyor!

Furkan gönüllülerinin bir haftalık faaliyet raporu şu şekilde;

25 Şubat Pazartesi, İstanbul, Adana, Erzurum şehirlerinde özgürlük yürüyüşleri gerçekleştirildi.


Adana’da özgürlük atkıları takılarak, sabah namazının ardından birçok semtte çorba ikramı yapılarak zulme dikkat çekildi.

Ankara’daki Furkan gönüllüleri ihtiyaç sahibi ailelere yemek dağıtımı yaptı.

26 Şubat Salı, tutukluluğun 55. haftasında, Alparslan Kuytul Hocaefendinin tutuklu bulunduğu Bolu Cezaevi önünde bir kez daha toplanıldı.

Bolu, Adana, Erzurum, Kırıkhan şehirlerinde özgürlük yürüyüşleri gerçekleştirildi.

27 Şubat Çarşamba, Adana, Antep, Erzurum’da özgürlük yürüyüşleri gerçekleştirildi. Adana Atatürk caddesinde yürüyüşün  ardından  Atatürk  parkında “Biz daima tevhid üzeride duracağız” yazılı branda ve pankartlar açıldı.

28 Şubat Perşembe, Adana’da yapılan özgürlük yürüyüşünün ardından 28 Şubat Darbesi’nin yıldönümü münasebetiyle basın açıklaması gerçekleştirildi.

Aynı günün akşamı 28 Şubat mağdurlarının konuk edildiği söyleşi programı internet üzerinden canlı yayınlandı.

1 Mart Cuma, Adana, Ankara, Erzurum, Kırıkhan ve Almanya’nın
Dortmund şehrinde, özgürlük yürüyüşleri gerçekleştirildi.

Cuma namazı çıkışında Bingöl ve Dortmun’daki Furkan gönüllüleri, cami cemaatine lokum ikram edip, 9 genci idam eden zalim Sisi Yönetiminin zulmünün son bulması için dua istedi.

3 Mart Pazar, ülke genelinde ritüele dönüşen, “Alparslan Hoca ile aynı anda kitap okuma” etkinliği, belirlenen ortak saatte yani saat 11.00’de Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirildi.

Adana Atatürk Parkı’nda biraraya gelen Furkan gönüllüleri, Tevhid konulu basın açıklaması gerçekleştirdi.

Furkan gönüllüleri, basın açıklaması sonrası oturma eylemi yaptı.


Adana, Ankara, Konya, Kilis, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ, Adıyaman şehirlerinde özgürlük yürüşü gerçekleştirildi.

Sabah namazı sonrası Kilis, Adana, Konya, Ankara şehirlerinde halka çorba ikramı yapılarak, Alparslan Kuytul Hocaefendinin hürriyetine kavuşması için dua isteminde bulunuldu.

Uyguladıkları pasif eylemlerle halka sesini duyurmaya çalışan Furkan gönüllüleri, kendilerine yöneltilen tüm iftira ve suçlamaları reddederek, bu dönemi sokaklarda, meydanlarda, toplumun içinde, zulumlere sessiz kalmadan, dertlerini anlatarak geçirmeyi tercih ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?