Furkancı(!)lar kimdir? Furkan Vakfı’nın Amacı Nedir? Semra Kuytul’un Kaleminden…

Furkancı(!)lar kimdir? Furkan Vakfı’nın Amacı Nedir? Semra Kuytul’un Kaleminden…
Bir cemaat, birden bire ortaya çıkıyor ve videoları sosyal medyada çok izleniyor, bunları kim destekliyor diye merak edenlere…

İlk olarak şunu belirtmek isterim. Furkan Vakfı’nın davasına gönül verenlere ‘Furkancı’ ismini biz takmadık. Bazılarının eleştirmek için bazılarının tanıtmak için kullandığı bir yaklaşım bu.

İnsanlar haklı olarak merak ediyorlar. Kimdir bunlar? Sanal ortamda birden bire ortaya çıkıyorlar, organizeli çalışıyorlar, birçok ilde konferanslar yapıyorlar, gerektiğinde kafa tutuyorlar…

Aslında elbette yeni değil, Alparslan Kuytul Hocaefendi 90’lı yıllardan bu yana her hafta halka açık tefsir dersleri yaptı hala da yapıyor. Videoları sürekli Furkan Vakfı’nın sitesine yüklendi. Ama kimsenin sesini çıkarmadığı olaylara ses verince tanındı, iyi ya da kötü niyetlerle takip edilir oldu.

Gün geldi hükümetin paralelci dediklerine eleştirilerde bulundu: Dinler arası diyalog projesinin, insanları haramlara alıştıran Türkçe olimpiyatlarının vb. dini bozacak oluşumların karşısında durdu Hükümet taraftarları alkışladı. Gün geldi Hükümetin Müslümanlara yakışmayacak çıkışlarını eleştirdi. Hükümet karşıtları alkışladı. Bir gün bir taraftan baktılar şucusunuz dediler. Bir gün diğer taraftan baktılar bucusunuz dediler. Neci olduğumuzu her daim söylediğimiz halde bir takım insanlar illaki yapıştırdıkları yaftalara inanmakta direndiler.

Bu arada sanal ortamda Furkan Vakfı’nı yeni yani birkaç yıldır gören ve bir takım çıkışlarıyla tanıyan bazı kişiler, yeni oluşmuş ve birden bire büyüyen bir yapı zannederek (arkasında kim var ki bu kadar hızlı büyüyebiliyorlar) diye şüpheleniyorlar.

Hâlbuki biz Türkiye’nin birçok ilinde 30 yıldır yoğun bir şekilde eğitim ve hizmet faaliyetleri yapmaktayız. Büyük bir aileye dönüşmemiz hiç de kolay olmadı. Önce bir kişi sonra üç, derken otuz ve böyle böyle tanıyan ve sevenlerimiz arttı. Davamızı bizimle birlikte yüklenmek isteyenler uzun yıllar içinde gün gün, emek emek çoğaldı. Buna binlerce insan şahittir.

Peki, Neden Bu Gayret Ve Faaliyet? Sürekli Bir Hareket Var, Maksadımız Ne?

Muhterem Hocamızın ifadesiyle ‘Yeryüzü Allah’ın ama insanlar O’nun kelamına uymuyor. Bu dünya Allah’ın ise insanlığın mutluluğu için ancak O’nun dediği olmalı!’

O’nu tanımalıyız. Kur’an’ı anlamalıyız. Mesajını duyurmalıyız. Tüm insanlar bu güzel kanunlar manzumesinden haberdar olmalı. Daima öğrenmeliyiz, yaşamalıyız ve öğretmeliyiz. İslam davetçisi olmalıyız. Böylelikle temiz bir toplumun oluşmasında bir payımız olsun… Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle, “Deki Ey Rasulüm! Ben Müslümanlardanım diyen ve Allah’a davet edenden daha güzel sözlü olan kimdir”

Biz İslam davetçisi olmayı kendimize meslek olarak seçtik.

Vallahi, Billahi isteyen inansın isteyen inanmasın Hocaefendi başta olmak üzere bütün kardeşlerimizin, zerre kadar bir menfaati olmaksızın tek gayesi budur. Vakfımızın, derneklerimizin, sitelerimizin, konferanslarımızın, yaptığımız eğitimlerin ve yayın organımız olan Furkan Nesli Dergisi’nin de tek gayesi budur.

Derdimiz ne bir parti kurmak ne birilerine muhalif olmaktır!

Derdimiz sadece ve sadece doğru bildiklerimizi konuşmak ve sonuna kadar savunmaktır! Doğruya doğru, yanlışa da yanlış demek yani Furkan olmaktır!*

Davamız İslam davası, hedefimiz tüm insanlığın ihtiyacı olan İSLAM MEDENİYETİDİR. Yolumuz ise Allah Rasulü’nün takip ettiği metoda uyumlu olma gayretidir. Alparslan Kuytul Hocaefendi başta olmak üzere bütün kardeşlerimizin samimane tüm gayretleri sadece bunun içindir. Allah’tan ve Müslüman kardeşlerimizden başka dayandığımız ve güvendiğimiz kimsemiz de yoktur. Bu da bize yeter!

Bize bundan başka maksatlar yükleyenler, bilir bilmez ithamlarda bulunanlar, bu davaya gönül vermiş binlerce insanın hakkına girmektedirler. Tam anlamadan, tanımadan konuşanları kardeşçe uyarmak isterim bu kadar insandan helallik istemek hiç de kolay olmaz. Senin eleştirdiğin insanı belki de Allah seviyor. Bu Allah’ın da zoruna gider. Önce bir tanı sonra konuş…

Şimdiye Kadar Sosyal Medyada Tanınmayışımızın Ve Aktif Olamayışımızın Nedeni De

Bu güne kadar yaptığımız yoğun eğitim ve hizmet faaliyetleridir. Hala da birçoğumuz yoğun işleri sebebiyle olabileceği aktifliğe ulaşamamaktadır. Bizi sosyal medyada destekleyenlerin birçoğu ise, 30 yıldır emek emek sesimizi duyurduğumuz kardeşlerimiz, talebelerimizdir. Çok şükür biz artık büyük bir aileyiz.

Elhamdülillah hala da eğitim ve hizmet faaliyetlerimize ara vermeksizin devam ediyoruz.

Daha yazacak ve konuşacak çok şey var ama burada bu kadar yeter. Bizi tanımak isteyenlere, görüşlerimizi kabul etse de etmese de bizimle seviyeli bir şekilde muhatap olmak hatta tartışmak isteyenlere kapımız ve gönlümüz her zaman açık.

Bu hayırlı hizmette emeği geçen ve geçmekte olan samimi ve fedakâr bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun.

Tüm kardeşlerimiz, destekleyenlerimiz ve sevenlerimiz Allah`a Emanet…

Rabbim bizleri, kötü niyetli olanlardan muhafaza eylesin…

*Furkan: Sözlük manasında bizim bildiğimiz fark kelimesinin Arapça türemişi olarak doğru ile yanlışın, hak ile batılın, iyi ile kötünün, saf-temiz olanla karışmış olanın vb.ayrılması, farkının ortaya çıkması demektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 27 YORUM

 1. ekrem dedeoğlu dedi ki:

  şuan 37 yaşındayım evliyim 3 çocuğum var Alparslan kuytul hocaefendi ile 23 yaşımda tanıştım Allah cc ondan razı olsun ben daha dinim nedir ne değildir bilmezken bana doğruyu gösteren ve en doğru olan tevhidi bir hareket metodu olarak öğreten kişidir daha benim gibi nicelerini bu terbiye ile eğiten hocamızdan Allah cc razı olsun yolun yolumuzdur hcam

 2. CENGIZ dedi ki:

  BIR BIRINDEN DEGERLI ABILERIM ABLALARIM KARDESLERIM BEN SU ANDA FURKANVAKFI NEDIR KIMLERDIR VE AMACLARI NEDIR YAZISINI OKUDUM.SIZLERE GÖRÜSÜMÜ BEYAN ETME IHTIYACI DUYDUM ALMANYADA YASIYORUM ISLAMIYETIN YAYILISI GELISMESI TARIHIYLE HAREKET ETTIGIMIZDEN DOSTLAR EDINIYOR VE BUNLARDAN MÜSLÜMAN OLAN OLUYOR EGER TAM MANASIYLA FURKAN OLURSAK NASIL INSANLARA YAKLASABILIRIZ KONTAK KURABILIRIZ EVET MÜSLÜMAN OLUP FURKAN OLMAMAK ZATEN IMKANSIZ ANCAK DOGRUYU SÖYLEMEK HERYERDE DOGRU DEGILDIR ISLAM TARIHI BUNUN ICIN COK MÜHÜMDÜR EMEVI DEVLETI BIZE COK FAYDALI IBRET DOLU YEZIDIN MUAVIYENIN YAPTIKLARI DERS OLARAK YETERLI (SAS) LEMIN HICRETI NEDEN NICIN VE SAVASLARI ISIK TUTUYOR GÜNÜMÜZE….SAYGILARIMLA BEDIÜZAMAN SAID NURSI KÜLLÜYATI COK FAYDALIDIR

 3. Ilhan Ozer dedi ki:

  Allah razi olsun rabbim yar ve yardimcimiz olsun ins..

 4. şeyda. dedi ki:

  9 yaşımda tanıdım vakfı,şu an 22 yaşındayım. vakfımızı,yapılan eğitim ve hizmet faaliyetlerini,hocalarımı kısaca hepsini binlerce kez şükredilmesi gereken nimetler olarak görüyorum. Rabbim onca insan arasından seçti beni ve bahşetti bu nimeti. nimet kelimesi abartı gibi gelebilir size. ama inanın ki girdiğim hemen her ortamda vakfımın bana kattığı öğrettiği birşeyler olduğunu farkediyorum. Toplumun bu kadar bozulduğu,dünyaperestliğin zirvesini yaşadığı,değer yargılarının altüst edildiği,kadın erkek ilişkilerinin seviyesizleştiği bir ortamda bunlara uymuyorsam bu düzene kapılıp gitmiyorsam vakfımın,bana verdikleri eğitimin ve şuurun sayesindedir. Dinimize girmenin temeli olan şehadet kelimesinde LA İLAHE İLLALLAH derken neye LA dediğimizi Allah’tan başka İLAH yoktur derken İLAH’ın ne anlama geldiğini, müslümanlığın namaz kılıp başımı örtmekten güzel ahlaklı olmaktan ibaret olmadığını,İslamın dava yönünün de olduğunu, Allahın üzerimize yüklediği davetçi sıfatını,hedef olarak tüm yeryüzünü gösterdiğini bunun da ancak eğitilmiş bir kadroyla sağlanabileceğini vakfım anlattı bana. kim ne derse desin şucu ya da bucu ben biliyorum ki adımız FURKAN! Hakla batılı ayırıp doğruya doğru,yanlışa yanlış demesini biliriz. Adımıza ters hiç birşey konuşmuyoruz ve yapmıyoruz, çağa göre şekil almıyoruz,insanlar ne der diye korkmuyoruz. Hareketimizin öncüsü Efendimizdir onun yolundan gidiyoruz Allahın izniyle de her geçen gün daha da anlaşılarak büyümeye devam edeceğiz.

 5. EBUZER_RHTSZ dedi ki:

  FURKANCILARI TANIMAK İÇİN FURKANCILARLA OTURMAK LAZIM. ZATEN 5 DK SONRA DERDINI DAVASINI NIYETINI ANLARSIN…

 6. Necdet Cemal dedi ki:

  Ben vakıflar eliyle din eğitimi verilmesini doğru bulmuyorum,çok sayıda vakıf dini eğitim vermeye çalışıyor. Bunun sonucunda farklı dini düşünceler ortaya çıkıyor.Bunun önlenmesi için,din tek elden öğretilmeli ve devletin kontrolu altında eğitim yapılmalıdır.Din birleştirici olmalıdır.Çok elden eğitim verildiğinde,din birleştirici işlevini yerine getirememektedir.Tek bir dinimiz ve değişmez kuralları var.Böyle olduğu halde dini bir konuda farklı düşünceler ortaya çıkıyor.Bunun sebebi eğitimin çok elden yapılıyor olmasıdır.

  1. Sirac AbdusSamed dedi ki:

   Sonrada devlet i n agzindan konusan bir dun meydana gelsin oyle mi? Yok oyle yag mag haci!

 7. Gazi ALPEREN dedi ki:

  tYAHU ABİCİM BAŞKA İŞİNİZ Mİ YOK SİZİN…SİZE NE FURKANDAN VS DEN..HERKES KENDİNİ NİYE İSANIN HAVARİSİ YERİNE KOYAR Kİ?…HAVARİ OLACAK KADAR BİLGİN Mİ VAR Kİ ORTAYA ATLIYORSUN.BU CEMAAT AYAKLARINA TAKILANLARIN YUZDE DOKSANI KENDİ ÇOCUKLARININ YUZUNE BİR TEBESSÜM KONDURMAZLAR.ANNE BABALARI İLE MİRAS KONUSUNDA RESMİUYETİN YANİ KARŞI OLDUKLARI SİSTEMİN KANUNLARINA BAĞLI KALIP KAVGA EDERLER.YANİ ANNE BABA RIZASI BİLE ALMAZLAR.SONRA DA FURKAN NESLİ…BIRAKIN BU İŞLERİ

  1. Aksa dedi ki:

   Alperen Bey yüzde doksanı diye bir genelleme yapmak ne kadar doğru acaba? gerçekten bu cemaatin yüzde doksanını tanıdınız mı? velevki bir kaç kişi sizin bahsettiğiniz gibi olsun, bunu bütün cemaate mal etmek kul hakkı olmaz mı?

 8. Sümeyye dedi ki:

  Bu kadar mı

  1. Sümeyye dedi ki:

   Furkancılar kim midir? Furkancılar kimdir biliyor musunuz? Furkancılar; kendi ifadeleriyle herkesten üstün olan, cennete girecek tek grup olan kişilerdir. Burda üslûbuma dikkat ederek furkancılar hakkındaki görüşlerimi yazacağım.
   Ben lise 3. Sınıf öğrencisi, imamhatipli birisiyim. Okulum dolayısıyla çok karşılaşıyorum furkancılarla. En basitinden K**** adında arkadaşım vardı. Adana da okuyorduk. Alparslan Kuytul un konferansına arkadaşımı yazılıya göndermeyip İstanbula götümüşlerdi. Hem de zorla. Yani burada anlatmak istediğim bu grup kadar zorba insanlar görmedim. Ya da başka bir konuya gelelim; Ülke din ile yönetilmiyormuş(!). Zamanında Atatürk ün anayasadan çıkardığı “devletin dini islamdır” ibaresini, şimdi ülkenin başındaki insanlara yüklüyorlar. Cumhurbaşkanımızın söylediği söz şudur: “Nüfus planlaması diye bir şey söz konusu olamaz! Allah ne emrediyorsa, peygamber efendimiz (sav) ne diyorsa odur! ” diyor. Peki burda islama uygun davranmıyor da ne yapıyor?
   Gelelim üçüncü konuya: üçüncü konu dediğim sadece merak ettiğim bir konu; madem bu kadar dininize düşkündünüz, madem hedefiniz islamı yaymaktı, peki neden gruplaştınız? Neden bir isim altına girmeden islamı yaymaya çalışmıyorsunuz? Neden bu seviyesizlikler? Umarım milletimizin gözü de benimki kadar açılır..
   Eğer bu sorularıma verecek cevabınız olursa; buyrun yazın. En sürekli kontrol edeceğim. Selametle..
   Not: Bu yorum içerisinde barındırdığı şahıs isimleri ve bazı hakaretvari kelimeler nedeniyle editör tarafından düzenlenmiştir.

 9. Perihan dedi ki:

  Davanız İslamı yaymaksa müslüman kardeşliğini yaymaksa neden ozaman Alpaslan Kuytu hocamız PKK terör örgütünü övüyor dağdan inip masum köylülerimizi öldüren askeri polisi öldüren zulmetmiş olmuyor mu Allah cc ne diyor zulme yaklaşma daha sonrada zulüm yapma bunlar o kadar insanı anasız babasız eşler dul çocuklar yetim kaldı bu zulüm değilde nedir Vallahi onları ben ilk önce Allaha sonra Resulullaha şikayet ediyorum sizinde Allah korkunuz varsa zulüm yapanın yanında olmayın çünkü Allah diyorki zulüm yapanın yanında olan zulmü yapmış gibi olur Hut suresi

  1. aydın dedi ki:

   Perihan Hanım umarım bir insanı eleştirdiğin zaman bilinçli aklı başında eleştirisi Alpaslan Hoca PKK’yı savunmuyor Türkiye Cumhuriyeti Güneydoğu’da yaptığı zülmün haddi hesabı yok Köy meydanlarında meydanlarında çırılçıplak kadınlarımızı soydular yüzbinlerce insanlarımızı işkencede sakat veya bu yaptığınız zulümleri Allah katında hesabı nasıl vereceksiniz Müslüman diliyle konuşuyorsunuz maalesef bir Müslüman olarak yaşantınız yok Allah’ın verdiği dili ya saklıyorsunuz Allah’ın yarattığına Haşa karşıma çıkıyorsunuz Hoca Efendi bunları bilerek söylüyor ama maalesef sizin gibi Cahiller bilmeden konuşuyor ülkemizde levhalar �ngilizce Arapça oluyor da Kürtçe olunca neden bölücü olunuyor acaba gerçek bir Müslüman yaşamak dileğiyle bu topraklarda

   1. murat dedi ki:

    Helal sana Kardeşim

   2. Muhammet emin dedi ki:

    Köy meydanlarında kadınlara yapılan zulüm hangi dönemdi ? senin zulüm dediğin Nusaybin cizre olayları ise bu zulüm değil sadece bir temizleme operasyonudur.Polisime askerime tas Molotof atan hiçbir zaman masum olamaz. Allah korkusu olan zaten bunu yapmaz.Ben 1 yıl batman da yaşadım Selahattin Demirtaş denen pkk yandaşı soysuz tava tencere çalın dediğinde akşam olduğunda batmanin heryerinde tangir tungur tava çaldı işin ilginç kısmı bunu yapanlardan kimisi cami de en önde saf tutanlar.Universitede tanıdığım bir kac kisi 5 vakit namazi kaçırmaz ama pkk ya askerlerimiz Öcalan kansızina da önderimiz der bu vatanın askerine polisine taş molotof atan adamın yaşadığı İslamdan süphe duyarım ben..

  2. ARAS dedi ki:

   Sırf sizin hoşunuza gidecek vatan millet Sakarya deseydi şimdi yere göğe sığdıramazdiniz bir yerde kavga varsa iki tarafta suçludur büyük olan güçlü olan daha çok suçludur doğruları söyleyen tek dindar adam bu hoca biz islam dininin sadece türk ırkına indiğini zanneden zavallı Müslümanlar bu hocayı sevmez çünkü meyve veren dal taşlanır

   1. Aysel dedi ki:

    “Tek dindat adam” lafzı kibir ve diğer din alimleri ve dindarlara hakarettir.Yakışmadı…..bölünerek olmaz…….anlayın artık OLMAZZZZ. …

 10. Mehmet dedi ki:

  İstanbul’da yaşıyorum ve asla bu zamanki hiç bir cemaate inanmıyorum ve şimdiki tarikatçılar sadecede menfaat uğruna ve korkudan çıkarları için hep bir taraf oluyorlar ve buda beni çok üzüyordu hem sohbetlere gitmek istiyordum amavelakin hepsinde kim güçlüyse onu övüyorlar ve asla dinin Hakkı’nı veren yok hep taraf tutuyorlar ve sonra Furkan vakfın tanıdım sadece sosyal medya üstünden takip etti hep çabaladım bir gün istabulada gelseler heryerden ulaşabimeyi çok istiyorum inşallah bir gün ulaşırım ve onların davasına bende Nail olurum

 11. ibrahim karabulut dedi ki:

  Furkan Vakfının siyasetle alakası yok gibi görünüyor.Lakin var.(hani diyorlarya sayasal islam diye tam da öyle )..hocaefendi dediğiniz şahısın zaman zaman beyanatlarını duyuyoruz.Maşalllah 90 yıldır Allah ve Resulüne ile savaş açan CHP ye maocu Perinçeğe.ırkcı turancı milliyetcilere,kemalist ulusalcılara masonlara,atatürk bir şeyyettir ,çok zikrederdi diyen Haydar Baş a,köminist zihneti pkk lılara tek bir kelime etmiyor.varsa Tayyip Erdoğan yoksa Tayyip Erdoğan amacınız ne sizin…üzüm mü yemek istiyorsunuz bağcıyı mı dövmek amacındasınız….

 12. Leo dedi ki:

  Hocaya şunu sormak isterdim. Allah dinleri devletler için mi? İnsan için mi gönderdi diye. Devlet gibi soyut bir kavrama Allah din göndermiş? Kur’an okusun çok şey beklemiyoruz.

  1. insan dedi ki:

   ben sana cevabını vereyim. insanlar için gönderdi ve o insanlar da devletlerini kuran’ı kerimi anayasa olarak yönetsin diye rehber eyledi. herkes kendine göre haklı doğulu batılıyı anlamaz batılı doğuluyu hiç anlamaz. biri doğuluyu savununca pkk terör oluyor batılıyı savununca devlet yalakası oluyor. kardeşim eğer devlet kuran ve Muhammed (sav)’i rehber görmüyor uygulamıyorsa o devleti yöetene taabi olmakta Allah katında suçtur. kuran okuyun hadis okuyun nerde haksız ölümden bahsediyor nerde asmak kesmekten bahsediyor ? Allah aşkına doğuda yaşamayan gidip gözüyle görmeyen uzaktan uzağa devlet yapmaz polis yapmaz asker yapmaz demesin. ben yaşadım ben bilirim. her yapılan savunmaya kişileri pkk ilan ederek onlara yardım ettiklerini idda ederek örtpas ediyor geçiştiriyorsunuz yapmayın etmeyin eylemeyin enson derindondurucularda cesetler çıktı diyarbakır hakkari şırnaktan bunları bile yaşayarak suçlanan insanlar var şunu asla unutmayın gayri müslimler kürt ve türkü ayırdığı gün süriyeyi bile arayacak duruma gelecez ALLAH KORUSUN

   1. Muhammet emin dedi ki:

    5 vakit namaz kaçırmayan camide en önde saf tutan kisiler ile Selahattin Demirtaş tava tencere çalın diyince akşam vakti yarım saat balkonda tava tencere calan kişiler aynı bu mu İslam i yaşamak PKK destekleyen oy verip de islami yaşamak mi ben 1 yıl Batman’da üniversite okudum 5 vakit namazını geçirmeyen camide önde saf tutan çocuk PKK askerim Öcalan kansızina da önderim diyor.VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR.Hadisi ni duymamış olamaz değil mi biji apo Kürdistane diyecek polisime askerime kurşun sıkacak molotof atacak camide de en ön safi kaptirmayacak bu mudur İSLÂMI yaşamak.Ha hakikatli kişilerle de tanıştım pkk terör bilen Kürt kardeslerimde vardı imanlı abdestli ama ne yazık ki bu kişiler bu konuda istisna kısmında kalıyor.

 13. Sanane dedi ki:

  Siyasi işlere neden karışıyorsunuz? Gidin ibadetinizi yapın.

 14. Mohammed dedi ki:

  Siz burada kavga mi ediyonuz ,gidin kilmadiginiz namazlari kilin

 15. u korkmaz dedi ki:

  YÜCE ALLAHIM BİZLERİ DOĞRU YOLUNDAN GİDENLERLE YOLDAŞ YAPSIN VE DEVLETİNE MİLLETİNE HİZMET EDENLERDEN EYLESİN NEFSİ İÇİN MİLLETİNİ VE DEVLETİNİ SÖMÜRENLERİ YÜCE ALLAHIM İSLAH EYLESİN VE PEYGAMBER OCAĞINA MUHTAÇ EYLESİN ŞAYET KİMKİ İSLAM DİNİNİ NEFSİ İŞLERİNDE KULLANIYORSA VE İSLAM DİNİNİ SİYAH BEYAZ GÖSTERİYOR VE ÖĞRETİYORSA İKİ CİHANDA İKİ YAKALARI BİR ARAYA GELMESİN ALEMLERİN TEK SAHİBİ YÜCE ALLAHIMDIR ALLAHIM HER ZAMAN ALLAH DOSTALARININ YARDIMCISI OLSUN AMA ŞUDA BİR GERÇEKTİR BİZLERİN ZİHNİMİZİ İYİ VE GÜZEL ŞEYLERLE YOĞURUR SAK ALLAH BİZLERE DOĞRU YOLU GÖSTERİR AMA ŞUDA BİR GERÇEKTİR 2023 BÜYÜK TÜRK İSLAM İMPARATORLUĞUNU ALLAHIN İZNİYLE KURACAZ RAHMETLİ TURGUT ÖZAL DENEDİ VATAN HAİNLERİ ÖLDÜRDÜLER AMA BU SEFER YÜCE ALLAHIN İZNİYLE 2023 DE KURACAZ TEK DEVLET TEKMİLLET ALLAH BU DÜŞÜNCEDE OLANLARIN YAR VE YADIMCISI OLSUN AMİN …

 16. Erdem ERSOY dedi ki:

  İslam Medeniyetine Dönüyoruz sloganıyla yola çıkan Furkan Vakfı, ALLAH’ın dünyasında ALLAH’ın dediği olmalı diyen Rabbani bir harekettir. Allah azze ve celle İSLAM medeniyeti için çalışanlardan razı olsun.

 17. Ramazan dedi ki:

  Selamın aleyküm hocam konuşmalarınızı ve yorumlarınızı okudum hakikaten çok güzel ve anlamlı sözler ifade ediyorsunuz allah sizden razı olsun allah yolunuzu acık eylesin

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?