03 Kas 2019

Özgürlük İstemeni Bedeli: Kağıthanedeki Yurdun Yıkılması ve Yapılan Daha Bir Çok Zulme Karşı Müslümanların Suskunluğunu Kınayan Furkan Gönüllülerine Acımasız Müdahale!

Gaziantep’te bugün bir pazar klasiği haline gelen ‘Alparslan Kuytul Hocaefendi ile kitap okuma ve basın açıklaması’ etkinliğinde bir araya gelen Furkan gönüllülerine emniyet güçleri, acımasızca müdahalede bulundu.

Kağıthane yurdunun yıkılması ve müslümanların suskunluğu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen Furkan gönüllülerinin basın açıklaması yapmalarına müsaade edilmedi.
Zulme ve adaletsizliklere karşı Müslümanların vahdet içinde olması gerektiği şuuruyla hareket eden ve kuran kursu yıkımını kınamak için basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen Furkan gönüllülerine, emniyet güçleri çok sert bir şekilde müdahalede bulunarak orantısız güç uyguladı.

Zulme karşı en ufak bir sese dahi tahammül edemeyenler, her türlü adaletsizliğin karşısında duran Furkan gönüllülerine, biber gazı ve coplarla müdahale etti.
Gaziantep'e yaşanan acımasız müdahaleye tepki olarak Adana'da büyük bir özgürlük yürüyüşü gerçekleşti.

Furkan gönüllüleri olarak, meşru hakkımız olan basın açıklaması gerçekleştirmek istediğimiz esnada, emniyet güçlerinin orantısız güç kullanmasını, müdahale esnasında ters kelepçelerin kullanılmasını, katılımcıların yere yatırılarak tekme ve yumruklara maruz kalmasını, kadın ve çocuk ayırt etmeden biber gazı ve coplarla müdahale edilmesini ve 20 kişinin gözaltına alınmasını ŞİDDETLE Kınıyoruz.

https://twitter.com/furkanvakfi/status/1190939466921324545
https://twitter.com/furkanvakfi/status/1190940659009622016