Gönüllü Ol

Anasayfa » Gönüllü Ol

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, yalnızca Allah rızasını güderek, bireylerin Allah ile bağını kuvvetlendirmek ve bu doğrultuda genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca ihlaslı bir şekilde, Kur’an-sünnet doğrultusunda, bir toplumsal girişime ya da bir sivil toplum kuruluşu -STK- bünyesindeki etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanır.
Gönüllüler: bilgi, deneyim, enerji, hoşgörü, paylaşımcılık, iyi beşerî ilişkiler, profesyonel yaklaşım, sorumluluk üstlenme gibi niteliklere sahip olabileceği gibi, bu nitelikleri taşımadığı halde toplum için bir şey yapmak isteyen bireyler de olabilir. Bir gönüllünün taşıması gereken ilk ve vazgeçilmez nitelik samimi olarak “gönüllü” olmasıdır.
Gönüllülük bireye haz ve manevi zenginleşme, özgüven gelişimi, ekip çalışması becerilerinde artış ile toplumsal konumun gelişmesi, yeni çevre ve arkadaşlıklar ve yeni ilgi alanları bulma konularında katkı sağlar.
Selamun Aleyküm
Öncelikle gönüllü olma yolunda ilk adımı attığın için teşekkür ediyoruz. Bu sayfada birçok yönde sizleri bilgilendirecek yönlendirmelerde bulunacağız. İlk olarak yapmanızı gerektiren durum bu sayfayı mutlaka okumanızdır.
Gönüllü olma azminiz bizleri gerçekten mutlu etti. Az kaldı. Şimdi eğer daha önce okumadıysanız “Hakkımızda” ve “Liderimiz” sayfalarını okursanız bizleri daha da iyi tanıyacaksanız. İkinci seçenek olarak direkt iletişim adreslerimizdeki diğer gönüllülerimizle görüşebilir, canlı olarak bilgi alabilir ve görüşme talep edebilirsiniz.
Sizinle görüşmeyi ve bununla beraber aramıza katılmanızı çok istiyoruz. Bunun için sizler için hazırladığımız bir e-posta ile ulaşabilirsiniz. Veya aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.