Hakimiyet Elazığ Gazetesini Kınıyoruz

Hakimiyet Elazığ Gazetesini Kınıyoruz

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak 2016-2017 yılı konferanslar zincirinin ilk halkaları olarak düzenleyeceğimiz Malatya ve Elazığ konferanslarının duyurularında engelleme yaşadığımızı kamuoyuna duyurmuştuk.

Görünen o ki; Konferans ilan çalışmalarımızın başlaması ile birlikte bazı kesimler de karalama ve iftira çalışmalarına başladılar.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye; 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında konuşmaları saptırılarak ve cımbızlama yöntemler ile yalan haber yapılarak kumpas girişiminde bulunulmuş ve yaptığımız açıklamalar ve yayınladığımız videolarla bu yalan ve iftiraları ortaya çıkarmıştık.

İftiralar, cımbızlama ve yalan haberlerle kumpas girişiminde bulunulduğu o günlerde, gereken cevabı tüm delilleri ile ortaya koymuştuk ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin on binlerce seveninin sosyal medyada büyük tepki göstermesi ve kendisine destek olması ile kumpas girişimleri çökertilmişti. Bunun üzerine bazı yayın kuruluşları özür diledi bazıları ise yayınladıkları haber ve videoları yayından geri çekmek zorunda kalmışlardı.

Bugün aynı haberler bazı sosyal medya hesapları tarafından tekrar gündeme getirilmeye çalışılarak Furkan Hareketinin liderine algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır.

Bugün Elazığ’daki konferansa birkaç gün kala Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye karşı algı operasyonu yapmaya çalışılan bu haberleri tekrar gündeme getiren bu gazeteyi kimin yönlendirdiği konusunda akıllarda soru işareti oluşmaktadır.

Doğruları yansıtmayan, iftira, saptırma ve cımbızlamanın her çeşidini kullanarak yaptıkları, habercilik anlayışından uzak haberden dolayı Hâkimiyet Elazığ isimli gazeteyi şiddetle kınıyoruz!

Tüm kamuoyunu bu tür asılsız ve yalan haberlere itibar etmemeleri konusunda uyarıyoruz.

Ayrıca yasal işlem başlatmak da dahil tüm meşru yolları kullanarak bu durumun üzerine gideceğimizi, gerekirse bu gazetenin attığı iftira ve yaptığı cımbızlamalar hakkındaki bütün delilleri Kamuoyuna sunarak bu durumu açıklığa kavuşturmak için bütün imkânlarımızı kullanacağımızı beyan ederiz.

09 Kasım 2016
992 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Mehmet çiçek dedi ki:

  Hakimiyet elazığ gazetesi yolunu şaşırmış olmalı ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDININ BU KUMPASLARA KARŞI GÖRÜŞLERİNI SAĞIR SULTAN DUYDU BU GAZETE ÇOK GERIDEN MEDYAYI TAKIP EDIYOR

 2. Dogan dedi ki:

  Hocam siz doğru yolda olduğunuz için karalıyorlar

 3. Fi_Emanillah_ dedi ki:

  Bu iftiralar, her defasinda isitilip onunuze konulan yemek gibi. Zaten o kadar cok ajans kapatildi ki kalanlar oldukca tarafgir ve guven vermeyen medyalar. Bu iftiralarin hesabi sorulmali, Rabbim kendi katinda da cezasiz birakmasin.

 4. Sinem Koc dedi ki:

  Bu sizin yaptiginiz zalimce iftiraya giriyor Allah a bunun hesabini nasil vereceksinz

 5. öncü mücahid dedi ki:

  Hocam sizin nasıl biri olduğunuzu bütün türkiye biliyor kuradan sunnetten başka birşey konuşmayan allahın dünyasında allahın dediginin olması gerektiğini savunan bir hoca yapılan bu iftiraların allah hesabını soracaktir yaptiginiz iftiralar baslarina dolansın bu bir algı operasyonudur bunların yaptığı gerçek habercilik ilkelerine karşı bir olaydir allah zalimmlerin ve iftiralacilarinbelasini versin

 6. murat dedi ki:

  türkiyenin bölünmesini, islam aleminin cehenneme dönüşmesini, müslümanların biribiriyle boğuşup zillet altında yaşamasını isteyenler Alparslan hocaya saldırmaktan asla vazgeçmeyeceklerdir. bu kesimler dillerinden vatan, millet ve kur’an sloganlarını hiç düşürmezler ama çok ince bir siyasetle vatanın, milletin, ümmetin, kur’anın yok olması çok iyi çalışırlar. dikkat edilirse fetulla gülen örgütü müslümanları türk, bayrak, vatan ve islam diyerek kandırabilmiştir. müslümanların çok uyanık olması gerekir.

 7. Hanife TUNA dedi ki:

  Atılan her iftira gösteriyor ki doğru olanın düşmanı çok olur.Ama böyle iftira atanların bilmediği KİM ALLAH’A(dinine)YARDIM EDERSE ALLAH’TA ONA YARDIM EDER (HAC 40) müjdesi bize güç verendir.Onlar iftiralara devam etsin biz de mücadeleye devam edeceğiz ALLAH VAR GAM YOK !

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?