‘Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan’ Yazılı Branda Asılması Sebebiyle Furkan Nesli Dergisine 73 Bin Lira Ceza Yazılmasını Kınıyoruz!

‘Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan’ Yazılı Branda Asılması Sebebiyle Furkan Nesli Dergisine 73 Bin Lira Ceza Yazılmasını Kınıyoruz!

Adana’da Ramazan ayında asılan ‘Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan’ yazılı 6 brandanın her birine 12.133 TL olmak üzere toplamda 73 bin lira ceza yazılmasını kınıyoruz.
Ramazan Ayının ruhunu canlı tutmak maksadıyla ayet, hadis ve ‘Hoşgeldin Ramazan’ yazılı brandalar sebebiyle Furkan Nesli Dergisi imtiyaz sahibine kesilen bu yüklü miktarda cezanın kanunda yeri yoktur. Asılan her bir branda için ayrı ayrı ceza kesilmiş ve üstelik ilgisi bulunmadığı halde sadece logosu yer aldığı için Furkan Nesli Dergisinin imtiyaz sahibine ceza kesilmiştir.

Ramazan ayının manevi atmosferden uzak sönük bir şekilde geçmesini isteyenler bu şekilde hem hukuk dışı hemde vicdansızca cezalar keserek bu uğurda gayret edenlerin gayretini kırmak ve İslam kültürünün yer aldığı her şeyi silmek istemektedirler.

Böyle zalimce ve düşmanca hislerle gösterilen tavırların Müslümanları yıldıramayacağını ve İslama düşmanlık besleyenlerin başarılı olamayacağını biliyor ve bu şuurla hareket ediyoruz. Furkan Gönüllülerine yapılan zulümleri ve Ramazan brandası astıkları için kesilen para cezasını kınıyoruz. Furkan Gönüllüleri yapılan baskıların ve uygulanan cezaların İslama hizmete engel olamayacağını bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu cezanın mahkeme tarafından kabul edilmeyeceğini umuyor bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istiyoruz. Ramazan Ayı gibi İslam’ın özünde ve kültüründe yer alan manevi atmosferi diri tutarak islam medeniyeti için mücadele edeceğimizi ve bu mücadeleden asla dönmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?