“Hoşgeldin Ramazan” Brandası Tahammülsüzlüğü!

“Hoşgeldin Ramazan” Brandası Tahammülsüzlüğü!

On bir ayın sultanı Ramazan ayı, bu yıl Koronavirüs kapsamında alınan tedbirler sebebiyle sönük bir şekilde yaşanmaktadır. Teravih ve mukabele gibi toplu ibadetler tedbir kapsamında yasaklanırken her yıl Ramazan ayına özel hazırlanan camilerin mahlasları da bu yıl boş kaldı.

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler sonucunda camilerin toplu ibadete kapatılması sebebiyle Furkan gönüllüleri, Ramazan ruhunu diriltmek için sokaklara branda astılar.

“Hoşgeldin rahmet ayı Ramazan” brandası ile yaşadıkları şehirlerde Ramazan coşkusunu hissettirmek isteyen Furkan gönüllülerine izinsiz olduğu gerekçesiyle 12 bin lira para cezası kesildi ve branda asanlar yaklaşık 2 saat gözaltında tutuldu.

Furkan gönüllüleri olarak Ramazan’ın ruhunu diriltmek amacıyla asılan brandalara para cezası kesilmesi ve branda asan kişilerin gözaltında tutulması olayını şiddetle kınıyoruz.

Yapılan bu engellemelerin virüs tedbiri kapsamında yapılmadığını, tam aksine bazı derin güçlerin Ramazanın ruhunu diriltmenin önüne geçmeye çalıştıklarını buradan tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?