31 Eki 2019

Bugün sabah 04.00 sularında 30 yılı aşkın süredir hizmette bulunan İstanbul Kağıthane'de ki Sadabat Eğitim ve Kültüre Hizmet Vakfı'na ait bir yurda emniyet güçleri tarafından müdahale edilip yurt binasının insafsızca yıkıldığını esefle öğrenmiş bulunuyoruz.
Üniversite öğrencilerinin ikamet ettiği ve aynı zamanda Kur'an eğitimi verilen yurttan öğrencilerin eşyalarını almasına dahi izin verilmemiş içinde ikamet eden 59 öğrenci 12 personel ve 7 aile apar topar çıkarıldıktan sonra yurt binası iş makinaları ile yıkılmıştır.
Binanın yıkılmasını istemeyen öğrencilere ve vatandaşa polis, biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etmiştir.
"Allah'ın, onların yüceltilmesine ve isminin zikredilmesine izin verdiği evlerdedir; onların içinde sabah akşam O'nu tesbih ederler." (Nur 36) ayetine muhalefet ederek Allah'ın isminin anıldığı evlerin yıkılmaya çalışılması, İslami faaliyetlerin engellendiğinin apaçık bir tezahürü olmuştur

İslami hizmetlerin verildiği bir binanın sudan sebep bahanelerle yıkılması, Alparslan Kuytul Hocaefendinin de dediği gibi, AKP iktidarının eliyle cemaatlerin ve  tarikatların kökünün kazılmaya çalışıldığının bir göstergesi olmuştur.

Furkan gönüllüleri olarak bu zulmü şiddetle kınıyor, İslami faaliyetleri engellemeye çalışan tüm zalimleri Allah'a ve halkımızın vicdanına havale ediyoruz.

Furkan Gönüllüleri