13 Mayıs 2022
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022 09:06:15

Alparslan Kuytul Hocaefendi, 9 Mayıs 2022 Pazartesi sabah 06.30 civarında haksız ve hukuksuz bir şekilde ifadesi alınmak için gözaltına alınmış, ardından tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılmıştı. Onlarca masum insanı ve devleti dolandıran, polis zoruyla ifadesini değiştiren sahtekâr iş adamı Koray Sarısaçlı’nın iftira içerikli şikâyeti üzerine gözaltına alınan Alparslan Kuytul Hocaefendi haksız bir şekilde tutuklanarak Ağrı Patnos L Tipi cezaevine sürgün edildi.

Olayın yaşandığı gün Sabah saatlerinden itibaren Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin gözaltı haberi Türkiye’nin gündemine girdi ve #AlparslanHocaGözaltında etiketi Twitter Türkiye gündeminde birinci sırada yerini aldı. Furkan Gönüllüleri, sevenleri ve birçok kesim tarafından konuya ilişkin kınama ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye destek tweetleri atıldı. Destek verenler arasında birçok siyasetçi, hukukçu, doktor, akademisyen, eğitimci-yazar, gazeteci, kurum ve kuruluş ve bazı hocalar bulunmakta yapılan haksızlığa tepki göstermektedirler.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sürgün edilircesine Ağrı’da bulunan Patnos cezaevine gönderilmesi de ayrıca tepki çekerek yine birçok tanınmış kimse tarafından kınandı.

Bu zorlu süreçte verdikleri olumlu tepkilerden ve destek mesajlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, zulme sessiz kalmayıp mazlumun yanında yer aldıkları için tüm Furkan Hareketi mensupları adına kendilerine selam ediyoruz.