Mahkeme Öncesi Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Son Anda Bir Kısıtlama Daha!

Mahkeme Öncesi Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Son Anda Bir Kısıtlama Daha!

Bilindiği üzere Hocaefendi’nin ilk mahkeme tarihi aylar sonra 8 Kasım olarak belirlenmişti. 10 aylık süre boyunca cezaevinde birçok hak ihlali ile karşılaşan Hocaefendi’ye bir kısıtlama daha getirildi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin mahkemeye katılarak kendini savunma hakkı, son anda iptal edildi. Kendisine gönderilen tebligatta mahkemeye SEGBİS yöntemi ile katılacağı bildirildi.

İnternet üzerinden yapılan savunmaların çok sağlıklı olmadığı, seslerin bazı zamanlar kesintiye uğradığı, hatta çoğu zaman boğuk çıktığı bilinmesine rağmen, Hocaefendi’nin bizzat mahkemeye katılmasına müsaade edilmedi.

Aylar sonra zoraki belirlenen mahkemenin uzaktan gerçekleştirileceği haberi, Hocaefendi’nin ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerini ve talebelerini üzdü.

Hocaefendi 2 Kasım Cuma günü ailesiyle yapmış olduğu telefon görüşmesinde bu haksız kısıtlamayı şu sözlerle dile getirdi;

 “Normalde oraya gelecektik, orada kendimizi savunacaktık, yüz yüze savunma hakkımızı kullanacaktık, son dakikada onu da iptal ettiler. Savunma hakkımı kısıtladılar. Buradan internetten savunma yapmamı istiyorlar, internetten de insan rahat konuşamıyor ki. İnternet çok sıkıntılı bazen ses kesiliyor, ses bazen boğuk oluyor ,ses gitmiyor, anlaşılmıyor. Yani 9 ay sonra mahkemeye çıkarıyorlar, onu da böyle yaptılar, savunma hakkımı kısıtladılar. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?