Meyveleri gövdesinden çıkan ağaç

Meyveleri gövdesinden çıkan ağaç

Jabuticaba meyvesi ya da diğer adıyla Brezilya üzümü ağacı olarak bilinen bu meyve ağacın gövdesinde yetişmektedir.

`Ağaç dediğin dalları olur ve o dallarında açak çiçekler zamanla farklı meyvalara döner` diyorsanız, bu ağacı bir inceleyin. Jabuticaba meyvesi ya da diğer adıyla Brezilya üzümü ağacı olarak bilinen bu meyve ağacın gövdesinde yetişmektedir.

Meyve mor renge döndüğü zaman olgunlaştığı anlaşılmaktadır. Jabuticaba meyvesinin anavatanı Paraguay, Arjantin ev Brezilya `dır. Serinletici özelliğe sahip olan sulu bir yaz meyvesidir.

Olağandışı ağaç Jabuticaba, dünyada dövdesinden meyva veren tek ağaç. meyvaları bu ilginç ağacır gövdelerinden çıkıyor. Sadece Güney Amerika`da bulunan bu ilginç ağaç özellikle Paraguay, Arjantin ve Brezilya`da bol miktarda bulunuyor.

Jabuticaba`nın gövdesinde önce mor çiçekler açıyor ve bu çiçekler yavaş yavaş büyüyerek bizim üzüme benzer bir meyvaya dönüşüyor.

Çilekten biraz daha büyük olan meyvaları uzun süre saklanabiliyor.Her ağaç 2 yılda bir meyva veriyor ve bu meyvaların su; reçel, marmelat ve meyva suyu olarak kullanılıyor.

sağlık içinde faydalı olduğuna inanılan Jabuticaba, bademcik, astım ve ishalde kaynatılarak tedavi amacli kullaniliyor.İslamigündem.com

04 Ocak 2015
1.396 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?