O Gazeteyi Mükerreren Kınıyoruz!

O Gazeteyi Mükerreren Kınıyoruz!

 

Geçtiğimiz hafta sonu Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak Malatya ve Elazığ’da her türlü engelleme ve karalama kampanyalarına rağmen halkın iftiracılara gereken cevabı verdiği iki muhteşem konferans gerçekleştirdik.

Daha öncesinde programlarımızı engellemeye çalışanların olduğu bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu konuda adı geçen gazete konferans organizasyonu sonrası, yeniden iftiralar atarak Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında algı operasyonu oluşturmaya ve kumpas girişimde bulunmaya devam etmektedir.

Toplumun ihyası ve öncü bir neslin hazırlanması için çalışan İslami bir harekete karşı takındıkları bu tavır sebebi ile akıllarda kendilerini kimin yönlendirdiği konusunda soru işareti oluşan bu yerel gazete bugün yaptığı haber ile karalama kampanyasını devam ettirmiştir.

Anlaşılan o ki, halkın yoğun katılımı ve ilgisi ile izdihamın yaşandığı konferansta halkın oturacak yer bulamaması sebebi ile programı ayakta ve salonun bahçesinde takip etmesi bizi engellemeye çalışanları rahatsız etmiştir.

Halkın teveccühü ile büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirdiğimiz konferans için olumlu birçok başlık altında haber yapılabilecek iken (ki bu şekilde haber yapan haberciler de mevcuttur) bu tarz iftira ve yalan haber yapmayı tercih ederek yine halkın iradesine karşı gelmiş olduklarını kendilerine hatırlatmak isteriz. Çünkü halkımız onların yaptığı asılsız haberlere değil bizim yıllardır değişmeyen çizgimize itibar etmiştir.

Konusu ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin muhteşem anlatımı ile takdire şayan bir program, Muhterem Hocamızın ifadesi ile nağmertçe saptırılarak iftira ve yalanlarla dolu bir habere konu edilmiştir.

Darbe girişimi sonrası soruşturmaların ve gözaltıların devam ettiği şu Türkiye ortamında bu yandaş gazetenin bu şekilde iftira dolu haber yapması Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi ve Furkan Hareketini bir takım merkezlere hedef gösterme çabası ve açık bir kumpas girişimidir. Gazetenin darbe girişimi sonrası ortaya atılan ve cevapları resmi hesaplarımızdan deliller ve videolu ispatlarla verilen konuları bugün yeniden tazelemesinin iyi bir niyet taşımadığı meydandadır.

Bu şekilde iftira dolu bir haber yaparak hakikatten ve habercilik anlayışından fersah fersah uzak olduğunu ilan eden Hakimiyet Elazığ gazetesini bir kez daha şiddetle kınıyoruz!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin de konferans sonrası verdiği bir cevapta ifade ettiği gibi; bu kişi ve kuruluşları Allah’a havale ediyoruz ve kendileri ile mahşer günü hesaplaşacağız.

15 Kasım 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?