06 Mayıs 2021
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021 21:55:51

Ramazan ayının son 10 gününe girdiğimiz şu günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından itikafa girilmesine müsaade edildiği hâlde Allah'ın evleri olan camilere postallarla girilmesi, itikaf ibadetini ihya etmek isteyenlere biber gazıyla müdahale edilmesi, camilerdeki itikaf baskını yüzlerce kişinin darp edilerek gözaltına alınması vicdanen ve ahlaken asla kabul edilemez.

camilerdeki itilaf baskınları


Camilerimiz kutsalımızdır. Kutsalımıza bu denli el uzatılmışken Diyanet İşleri Başkanlığicamilerdeki itilaf baskınları camilere yapılan bu saldırı hakkında neden bir açıklama yapmamaktadır?

Berlin'de yapılan cami saldırısını İslam düşmanlığı olarak tanımlayan ancak kendi ülkesinde yaşananlara tepki göstermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı camilere, cami cemaatine ve itikaf sünnetine sahip çıkmalı değil midir?

Kutsalına el uzatılan, mabedine postalla girilen Müslüman halk, bu olaylarla ilgili  açıklama beklerken; yaşanan bunca olaya rağmen hiçbir tepki göstermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı sessizliğini bozmuyor.

Camilere ve camilerde itikaf sünnetini yaşatmaya çalışan Müslümanlara sahip çıkmayan; adeta derin güçlerin elinde esirmiş gibi hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığını kınıyoruz!