Rusya Taraftarı İftirası

Rusya Taraftarı İftirası

Alparslan Kuytul Hocanın bir Cuma sohbeti sonrasında sorulan soruya verdiği cevabın sadece üç-dört saniyesi alınarak manası değiştirilmiş ve bu şekilde sanki Rusya Taraftarı gibi gösterilmek istenmiştir.
Kırpılan bölümde Alparslan Hoca şu şekilde konuşmaktadır:
“Türkiye Suriye’nin bir helikopterini düşürmüştü hani, onlar bizim uçağımızı düşürünce, bundan sonra dedi, angajman kuralları değişti dedi, bundan sonra bizim sınırımızı ihlal edeni vururuz dedi, hadi vursana Rusya’nın uçağını, kabadayılıkla olmaz bu işler, senin karşında Rusya var.”
Tüm Türkiye bilmektedir ki Alparslan Kuytul Hocanın ve onun sevenlerin, ne Rusya ile ne de herhangi bir ülke ya da örgüt ile alakası vardır. Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemiştir:
“Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili de bence bu iş yanlış olmuştur. Bu olmaması gereken bir şeydi. Şimdi bir takım insanlar milliyetçi duygularla -sanki bir savaş var ortada- böyle savunuyor olabilirler. Yakında görecekler bunun zararlarını, aklıselim ile hareket etmek lazım.”
Görüldüğü gibi tamamen iyi niyetle yapılan bir açıklamadır. Ne Rusya savunulmuştur ne de Türkiye düşmanlığı yapılmıştır. Ancak yine her zaman ki gibi videonun birkaç saniyesini kırpmak suretiyle sanki Rusya’yı savunuyor gibi gösterilerek algı operasyonu yapılmıştır. Konuşmanın devamına bakıldığında bu iyi niyet daha iyi anlaşılacaktır:
“Bu (Rus uçağının düşürülmesini yanlış bulmak), hükümetin aleyhinde olmak değil, Türkiye’nin aleyhinde olmak değil. Aslında yanlışa yanlış demeyenler, Türkiye’yi tehlikeye sürüklüyorlar. Aslında onlar Türkiye’nin aleyhinde bulunmuş oluyorlar farkında değiller. Yanlışa yanlış demek lazım. Elbette ki Allah korusun bir savaş olacak olursa, elbette hep beraber Rusya’ya karşı savaşırız o ayrı bir mesele ama bu olay doğru olmamıştır bunu da ifade etmek lazımdır.”
Konuşmasının iyi niyetle yapılan dostane bir uyarı olduğu aşikârdır.

30 Haziran 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?