Tedbirler Alınsın Cuma Namazı Kılınsın!

Tedbirler Alınsın Cuma Namazı Kılınsın!

Son zamanlarda dünya gündemini epeyce meşgul eden corona virüsü pandemisi sonucunda ülkemiz çapında tedbir amaçlı birçok kısıtlama getirildi.

Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında kısıtlamaların en başında cuma namazının iptali ve camilerin ibadete kapatılması geldi.
Cuma namazının iptalinin ardından alışveriş merkezleri, güzellik salonları, berberler vs. toplu alanlar kullanıma kapatıldı.

Normalleşme sürecinin gündeme geldiği bugünlerde, normalleşme sürecine AVM, güzellik salonları vs. gibi mekanlardan başlanması, Müslümanların çoğunluğunu oluşturduğu bir memlekette farzların önesenmediğini bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

Bir takım tedbirler alındığı takdirde cuma namazı kılmak mümkün olduğu, üstelik bir çok ülkede de cuma namazının tedbir alınarak kılındığı bilindiği halde, ülkemizde cuma namazı yasağının devam ettirilmesi, bazı derin güçlerin bu süreçten faydalanarak islama ait ne varsa ortadan kaldırmak istediklerinin apaçık göstergesidir.

Farz olarak (farzı ayn) emredilen cuma namazının Müslümanların üzerinden sakıt olabilmesinin şartları göz önünde bulundurulmadan bazı derin güçlerin baskısıyla cuma namazının iptalinin devam ettirilmesini şiddetle kınıyor ve Müslüman halk olarak normalleşmeye evveliyetle camilerden başlanmasını talep ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?