07 Haz 2020

Yaptığı Cuma tefsir dersi sonrası gelen soruları cevaplayan Alparslan Kuytul Hocaefendi gündemde yer alan önemli konularla alakalı açıklamalarda bulundu.

“Amerika’da siyahi George Floyd’un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından ırkçılık karşıtı eylemlerin yapılmasını ve bu eylemlerin 8. Gününde binlerce insanın katılımı ile devam ettirilen protestoları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine açıklamada bulunan Hocaefendi; Amerika’da yaşananların dinin yerini alan ırkçılık sebebiyle olduğuna değindi.

Amerika’nın teknolojide geliştiğini fakat insanlıkta aşağı seviyelerde olduğunu ifade eden Alparslan Kuytul Hocaefendi Donald Trump’ın olayla ilgili tavrını da eleştirdi.
Alparslan Kuytul Hocaefendinin soruya verdiği yanıtın tamamı ;

Teknolojide Gelişmiş Ama, İnsanlıkta Çok Aşağılarda Olan Amerika!

İlk bakışta akla gelen ilk şey nedir? Amerika’nın bu ırkçılığı bitmedi, bitmedi, bitmedi! Bu lanet olasıca sapıklık,  zalimlik Amerika’da bitmedi, bitmedi. Modern Amerika, medeni Amerika, gelişmiş Amerika! Teknolojide gelişmiş ama insanlıkta çok aşağılarda olan Amerika! Bir türlü bu ırkçılıktan kurtulamadı! Esas itibarıyla tarih boyunca böyledir. Hiçbir zaman kâfirler ırkçılığı bırakmamıştır. Çünkü dini kabul etmeyince yerine bir şey koyması lazım.  Dini kaldırınca dinin yerine ırkı koyuyor. İmani bir üstünlük olmayınca ırki yönden üstünlük iddiası gündeme geliyor. Yani bir şeyi kaldırdığınız zaman yerine bir şey koymanız lazım. Dini kaldırdılar yerine ırkı koymak zorunda kaldılar. Başka bir şey yok. Zaten dünyada ideoloji diye bir şey kalmamış.

George Floyd’a yapılan muamelenin videosunu izledim. Alçak polis elini de cebine koymuş, umurumda değil dercesine, kilo olarak da ağır, adamın boynuna diziyle çökmüş, bütün ağırlığını üzerine veriyor. Demek ki polis okulunda bunları öğretiyorlar. Nasıl işkence yapılır? Nasıl darp edilir? Bunları öğretiyorlar ki; elini de böyle gayet alaycı bir şekilde cebine koymuş. Floyd ‘Boğuluyorum!’ diyor, polisin umurunda değil. Floyd boğuldu, öldü.

Bunun Gibi Haklı Protestoları Kullanan Birtakım Örgütler Var!

Buna karşı protestolar yapılması gayet normaldir. Ama bakıyorsunuz protestocularda da ahlak yok. Onlar da memleketi soyuyorlar, dükkânları soyuyorlar. Gerçek protestocular, fikir insanları böyle bir şey yapmaz. Benim tahminim bunları ırkçılığa karşı olanlar yapmıyordur. Bunun gibi haklı protestoları kullanan bir takım örgütler oluyor, o protestoyu rezil ediyor. Ya böyle hırsız tıynetliler bundan istifade edip milletin malını soymak için fırsat biliyorlar ya da devlet bu protestoları kötü gösterebilmek için bu gibi örgütleri ya da hırsızları, mafyaları, bu eylemlerin içerisine sokuyor, onlar da böyle davranıyor. Ondan sonra devlet haklı olmuş oluyor ve kendinde bu protestoları bastırma hakkını buluyor. Trump’ın yaptığı gibi.

Trump ne diyor? ‘Üzerlerine ulusal muhafızları, binlerce ağır silahlı asker, askeri personel ve güvenlik görevlisini gönderirim’ diyerek, külhanbeylik taslıyor. Sen boş ver ulusal muhafızlarını, sen önce haklı protestocuları bir ayır. Bu şekilde haklı protestocuları da bitireceksin değil mi? Bu bir yöntem. Devlet yöntemi. Tüm devletlerin derin devletleri bu işlerin uzmanıdır. Haklı bir protestoyu kötü göstermek için üç beş tane serseriyi içine katar, ondan sonra onlar da öyle şeyler yaparlar ve tüm protestocuların hepsi kötü insanlarmış gibi görülür. Ondan sonra o haklı protesto lanetle hatırlanmaya başlanır. Bunu büyük ihtimalle protestoları bitirebilmek için Amerikan istihbaratı yapıyor. Sonra da onu bahane edip baskı yapacaklar. Yani bu durum siyasi bir projeye benziyor.

Elbette ki o ırkçılığı lanetliyoruz. Protestoları da haklıdır. Destekliyoruz. Ama o protestocuların arasına karışan, orayı burayı soyanlar da alçaktır. Onları da kınıyoruz. Hırsızlık yapıyorlar. Milletin malını soymak ne demek! Vatandaş çalışmış kazanmış, bir dükkân açmış, sen dükkânın camını kırıp oradaki bütün malzemeleri nasıl alırsın? Böyle dava mı olur? Her davanın bir şerefi var.

Dava yanlış bile olsa dava adamları böyle bir şey yapmaz. Bunları anca mafyalar, hırsızlar yapar.

Dinlemek için tıklayınız;

https://www.youtube.com/watch?v=Wx78f9CAwK8