01 Eyl 2020
Güncelleme Tarihi: 03 Tem 2021 15:52:50

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın tertemiz faaliyetlerine gölge düşürmek amacıyla defalarca yapılan algı operasyonlarının sonu gelmiyor. 30 Ocak 2018’de hız alan tetikçi medyanın operasyonlarına bugün, Usulsüz Et İtlafına Furkan Bahanesi ile bir yenisi daha eklenmiştir. Özel bir firmaya ait olan etlerin kamu vicdanını yaralayan itlafındaki usulsüzlükleri örtbas etmek ve tertemiz faaliyetleri ile tanınan Furkan Vakfının adını lekelemek maksadıyla bugün İHA kaynaklı yeni bir takım ithamlar ortaya çıkmıştır.

20 Ağustos 2020 tarihinde bağımsız habercilik anlayışını ayaklar altına alarak yalan yanlış istihbaratları teyit etme ihtiyacı dahi hissetmeden “Furkan Vakfına ait bozuk etlerin imha edildiğine dair” haber yayınlayan İHA bugün de tetikçiliğine devam etmiştir. 20 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanan haberin üzerine, deponun ve etlerin sahibi olan ET-Pİ firmasının sahibi Mehmet DAMAR yaptığı açıklamada deposuna yapılan operasyondaki usulsüzlükleri ve etlerin kanuna aykırı hatta suç teşkil eder mahiyetteki imha ediliş sürecini anlatmıştı. Bu açıklamaya rağmen İHA’nın, söz konusu etleri ısrarla Furkan Vakfı ile ilişkilendirmeye çalışması niyetlerinin ne kadar kötü olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Firma sahibi Mehmet DAMAR’ın yaptığı açıklamada depoyu kendisinin kiraladığını belirtmesine ve deponun Selahattin G. isimli şahısla hiçbir ilişkisi olmadığını açıklamasına rağmen yine deponun Selahattin G. tarafından kiralandığı yalanı bugün bir kez daha ısıtılıp medyaya servis edilmiştir. Selahattin G.'nin Furkan Gönüllülerinin bazı etkinliklerine katılmasını referans göstererek etlerin Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na ait olduğu ve işlenmesinin kaçak yollarla yapıldığı iddia edilmişse de konuyla ilgili en yetkili isim olan Mehmet DAMAR'ın 20.08.2020 tarihinde yaptığı açıklamanın hiç dikkate alınmamış olması bu haberlerin tamamen art niyetli olduğunun ispatıdır.

Bugün yapılan ise söz konusu depoya Furkan Vakfı ile ilişkili olan bazı kimselerin gidip geldiği iddia edilerek usulsüz olarak imha edilmiş 41 ton etin Furkan Vakfı ile ilişkilendirilmeye çalışılması hem kamuoyu tarafından tepki toplayan usulsüz imha işlemini örtbas etme hem de şimdiye kadar faaliyetlerine tertemiz devam eden Furkan Vakfı ve Furkan gönüllülerini hedef gösterme amacı taşımaktadır. Etler ile Furkan vakfı arasında irtibat kurabilmek için Furkan Gönüllülerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin etlerin tutulduğu depoda alındığı ileri sürülmüştür. Halbuki söz konusu görüntülerin birden fazla deponun bulunduğu ortak bir alanda bulunan bir kameraya ait olduğu ortaya çıkmıştır. Özel bir firmaya ait olan bir depoya baskın yapıp 41 ton temiz eti acımasızca ve son derece usulsüzlükle imha edenlerin suçlarının ortaya çıkmasının üzerine yanlış ve kasıtlı talimatlarla işledikleri bu suçu örtmek amacıyla “Furkan Vakfı'nın topladığı kurban etleri olduğu” iddiasına tutunmak zorunda kaldıkları ortadadır.

Bugünkü haberlerde olayla bir bağlantısı olmayan isim ve görüntülerin kullanılması gerek talimatı verenlerin gerek işlemleri yapanların gerekse tetikçi haber ajansı İHA'nın başarısız bir algı operasyonundan başka bir değildir. Furkan Gönüllüleri olarak; özel bir firmanın usulsüz işlem ve kanunlara aykırı şekilde yapılan et itlafıyla uğratıldığı zararı örtbas etme amacıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın isminin kullanılmasını bu suretle itibarsızlaştırma ve karalama faaliyetlerinin sürdürülmeye çalışılmasını şiddetle kınıyoruz. Ayrıca başta İHA olmak üzere bu haber siteleri aracılığıyla bu usulsüzlüklerin Furkan Vakfı'na karşı yapılmış olması durumunda meşru olacağı algısının lanse edilmesini kamuoyunun vicdanına sunuyoruz.

Furkan Gönüllüleri 01.09.2020