06 Şub 2021
Güncelleme Tarihi: 06 Şub 2021 17:25:08

Yeni Akit Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında yaptığı haberde “Alparslan Kuytul safını belli etti!” diyerek Hocaefendi’nin LGBT destekçisi olduğu algısını oluşturmak istemiştir. Daha önceki zamanlarda da olayları çarpıtarak yaptığı haberlerle bilinen akit gazetesi “Alparslan Kuytul’dan skandal!” şeklinde algı oluşturacak içi boş haberlere imza atmıştır. Ancak önceki iftiraları tutmayan Yeni akit gazetesinin “Alparslan Kuytul LGBT destekledi” iftirası da tutmamıştır.

Furkan Gönüllülerinin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ: BİZİM SAFIMIZ BELLİ YA SİZİN!

Biz adaletten yana, siz güçlüden yana

Bizim düsturumuz dürüstlük, sizinki iftira!

Bizim yolumuz hak yolu sizin yönünüz batıla doğru.

Bizim yolumuz İslam’a hizmet, sizinki karanlıklara!

Biz mazlumların sesi, siz derinlerin,

Biz kimsesizlere uzanan el, siz karanlıklara…

Biz zulmü haykıran yüksek ses, siz mazlumun sesini bastıran çığırtkanlar!

Bizler zalime “zalim” diyenler, siz zalimleri öven menfaatperestler!

Biz krala çıplak diyen halk, sizler kralın soytarıları..

Allah Muhafaza.. İyi ki sizlerle aynı safta değiliz!

İslam kimliği altında sürekli Müslümanlara saldırı gerçekleştiren yeni Akit gazetesinin bir skandala daha imza attığına şahit olmaktayız. Son günlerde Yeni Akit gazetesi bu tarz skandallar, iftiralar ve algı operasyonları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.  Son olarak gazete attığı Alparslan Kuytul LGBTİ destekledi iftirası ile bunun aşağılık bir örneğini yine ortaya koymuştur.

Alparslan Kuytul Hocaefendi Ne Demişti?

Son günlerin en sıcak gündemi malumunuz Boğaziçi Üniversitesine Cumhurbaşkanı tarafından rektör atanması olayıdır. Boğaziçili öğrenci ve akademisyenler rektör olarak atanan Melih Bulu’yu günlerdir protesto etmekte, onun rektörlüğünü kabul etmeyerek “kayyum rektör” olarak nitelendirmektedirler. Ülkenin büyük bir kısmı da bu konuda öğrenci ve akademisyenlerin yanında yer aldı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi 9 Ocak gününde yaptığı “Gündeme İslami Bakış Programında” kendisine yöneltilen soru üzerine; bu yapılanın, ülkenin diktatörlüğe götürülme süreciyle bağlantısı olduğunu, seçimlerle belirlenmesi gereken rektörlerin daha önce vakıf veya belediyelere yapıldığı gibi kayyum atanarak belirlenmesine tepki göstererek ülkenin gitgide seçimlerin ve mahkemelerin olmadığı bir ülke haline getirilmeye çalışıldığını vurguladı. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinin kapısına kelepçe vurulduğunu gösteren fotoğrafın tarihe geçeceğini belirtti. Polisin gitgide daha da sertleştiğini ve ülkenin polis devleti yapılmak istendiğini, yıllardır söylediği gibi bir kez daha söyledi. Son olarak da Melih Bulu’ya “kayyum rektör olarak tarihe geçme kahraman rektör olarak tarihe geç” diyerek istifa çağrısında bulundu.,

Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin "Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinin Eylemleri ve LGBT Hakkında" yaptığı açıklamayı videodan izleyebilirsiniz.

Artık Tutmuyor!

Alparslan Hoca, yıllardır yaptığı hayırlı hizmetlerle İslam’ın değerlerini savunmakta, davet vazifesini sürdürmektedir. Bunun tam aksine siyasilerin yaptıkları zulüm ve haksızlıklar ve yeni akit gibi bazı yandaş yayın organlarının yaptığı iftira ve halkı linç kampanyaları insanları İslam’dan soğutmakta ve uzaklaştırmaktadır.

Bu olayda da Kayyum rektörü protesto eden öğrenciler arasında bir grup göstericinin Kâbe’ye hakaret etmesi ve göstericiler arasında LGBT kişilerin bulunmasıyla gösteriler farklı bir noktaya çekilmeye çalışıldı. “Alparslan Kuytul’dan skandal! Kâbe’ye hakaret edenlere hoşgörü gösterdi” algısı ise tamamen çarpıtmadır çünkü Kâbe’ye hakaret olayı Alparslan Hoca'nın açıklamasından sonraki günlerde ortaya çıkmıştır.

Yeni Akit gazetesinin habercilik (!) mantığı çarpıtma, kırpma, cımbızlama ve algı çekme üzerine kuruludur.

Fakat ey Yeni Akit yetkilileri! Size kötü bir haberimiz var: Artık tutmuyor!

Bizim Görüşümüz de Safımız da Belli! Yeni Akit Ya Sizinki?

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yaptığı haklı açıklamalara izleyen her vicdanlı ve aklı selim insan hak verecektir. Akit gazetesinin bu absürt haberinin, tamamen kendi kinlerinden ve derinlerin tetikçiliğini yapmalarından kaynaklandığı ortadadır.

Alparslan Hoca, yaptığı bu açıklama ile hakikatin, adaletin safında olduğu göstermiştir. Siz ise yapılan zulümleri her zaman görmezden geldiniz, kafanızı kuma gömdünüz, zulümlere tepki gösterenleri hedef alarak yalan haberler yaptınız. İşte şimdi soruyoruz sizlere: Bizim safımız belli, peki ya sizinki?

Görüşlerin farklılığı mücadeleyi yanlış yapmaz!

Yaptığı söz konusu konuşmada Alparslan Kuytul LGBT bireylere de değinerek “O gençlerin görüşleri farklı olabilir; ateist de olabilir solcu da olabilir LGBTİ de olabilir. Ama bu verilmesi gereken bir mücadeledir. Mesele Boğaziçi Üniversitesine “kayyum rektör” atanması meselesi değildir, mesele Türkiye’nin diktatörlüğe götürülmesi meselesidir.” Demişti. Bu gayet makul ifadelerin bahsedilen görüşleri meşru görmek olmadığı açıktır.

Meselenin Ateistlik veya LGBT olmadığını biliyoruz. Ortada bir zulüm var. Ülkenin diktatörlüğe götürüldüğü gerçeği var. Bunu görmek istemeyenler olayı farklı yerlere çekiyorlar. Hakikatten kaçmak istiyorlar. Oradaki gençlerden bazılarının yaptıklarını gündeme getirerek hakikatlerin üstünü örtmek isteyenlere aldanmayacağız. Sürekli bu şekilde yaparak asıl tartışma konusu kapatılmakta ve mevcut baskının üstü örtülmeye çalışılmaktadır.

Yeni Akitin Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında yaptığı bu iftira ve algı operasyonunu şiddetle kınıyoruz.

Furkan Gönüllüleri

06.02.2021

 

Yeni Akit

Alparslan Kuytul LGBTİ