06 Mayıs 2021
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021 20:54:56

Furkan Gönüllülerini Tuzağa Çekmeye Çalışanlar Kimler; 

İtikaf İbadetine Önce İzin Verdiler Ardından Baskın Yaptılar!

Ramazan ayının son 10 gününde Peygamberimizin sünneti olan 'İtikaf' ibadetini ihya etmek isteyen Furkan Gönüllüleri, Anadolu Ajansı’nın (AA) kaynak gösterilerek TRT Haber sitesinin 11 Nisan 2021 tarihli haberinde “Diyanet’ten müftülüklere Ramazan talimatnamesi” başlığıyla haber yayınlamış ve camilerde itikafta kalınabileceği bildirilmişti.

 Furkan Gönüllüleri İtikaf

İtikafla ilgili hiçbir yasaklama olmadığı halde, 20 yıldan fazla bir süredir Furkan Gönüllülerinin yaptığı itikaf ibadeti, Adana'da da orantısız polis müdahalesiyle engellendi.

Her yıl yaptığımız itikaf ibadeti için çıkarılmış herhangi bir yasaklama kararı kesinlikle söz konusu değildir. Aksine Diyanet işleri başkanlığı kendi sitesinde itikafa girilebilecek camilerin isimlerini yayınlamış, Cuma hutbelerinde itikafa teşvik etmiş, yaptığımız başvurularda da herhangi bir yasaklama kararı olmadığını söylemiştir.

İddia edildiği üzere Furkan Gönüllüleri provakasyon amaçlı camilere girmiş olsaydı geçen sene camilerde itikaf yasağı ihlal edilirdi. Ancak Furkan gönüllüleri geçen  sene de itikaf yasağına riayet ederek camilerde itikafa girmemiştir. 


Bu sene Diyanetin teşviki dahilinde yapılan itikaf ibadetinin bir gece yarısı yapılan baskın ile bitirilmesi ne anlama gelmektedir? Bu camiler Müslümanların camisidir(devlet dairesi değildir!). Görünüşte idaresi Diyanet işlerinindir. Peki Diyanetin yasaklamadığı bir itikaf ibadetini kim, neye göre, hangi hakla yasaklamakta; bir gece yarısı tüm camilere baskın yaparak itikaf yapanları gözaltına almaktadır? 

Postallarla Girilen Camilerdeki İtikaf Baskınlarına Diyanetin Sessiz Kalmasını Kınıyoruz!


Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin sürekli söylediği gibi derin din düşmanı bir komite Diyanet’i de esir almış durumda. Müslümanların camisinin yönetimine dahi karışır duruma geldiler. Bunun adı İslam düşmanlığı  değil de nedir?

Diyanet işleri başkanlığının izniyle camide itikafa girilmesinin ardından Emniyet güçlerinin terör yuvalarına baskın yapar gibi Adana'da 40 camiye itikaf baskını yapması ve 400 kişiyi gözaltına alması adeta Furkan gönüllülerini bir tuzağa çekme girişimi olmuştur.

Adana Emniyetinin 40 Camiye Yaptığı İtikaf Baskınını Kınıyoruz.

Kurulan bu çirkin kumpas girişimini şiddetle kınıyoruz.Rabbimiz Teâlâ ayeti kerime de buyuruyor ki"Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır." 
(Ali İmran 54)