15 Haz 2022

Furkan Gönüllüleri olarak haksız yere tutuklu bulunan hocamız ve 8 kardeşimiz için Özgürlük yürüyüşleri gerçekleştirmekteyiz.

Yine dün Konya'da anayasal hakkını kullanarak haksız tutukluluğa farkındalık oluşturmak için Özgürlük yürüyüşü yapan kardeşlerimiz Konya emniyeti tarafından darp edilerek gözaltına alınmıştır.

Kardeşlerimiz Gözaltına alınırken hem darp edilmiş hem hakaretlere maruz kalmış hem de ters kelepçelenmişlerdir. Bununla kalmayıp emniyette insanlık dışı bir muameleyle çıplak aramaya maruz kalmıştır.

Bir gün gözaltında kaldıktan sonra savcının skandal bir şekilde 15'i adli kontrol talebiyle 7'si de tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir. Adeta tiyatroyu andıran bir duruşma ile talimat olduğu aşikar olan bir karar verilerek 15 kardeşimiz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 7 kardeşimiz ise tutuklanmıştır.

Bugün ise emniyet ve yargı eliyle zulmün ardından medya da devreye girdirilerek yapılan hukuksuzluğu meşru gösterme çabasına girişilmiştir. Yandaş ve tetikçi medya, "....." başlıklı haberler yaparak hem özgürlük yürüyüşlerini gayrı meşru gösterme hem de haksız tutukluluğu meşru gösterme çabasına girmiştir.

Yapılan haberlerin algı çabası olduğu, başlığından anlaşılmaktadır. İzinsiz olduğu iddia edilen yürüyüş, zaten Anayasa'nın vatandaşlara vermiş olduğu bir haktır. Dolayısıyla özgürlük yürüyüşleri için herhangi bir izne gerek yoktur.

Yürüyüş esnasında kardeşlerimiz polise herhangi bir mukavemette bulunmamış, aksine polisler yürüyüş bittikten sonra olay yerine gelip dağılmakta olan kardeşlerimizi bir araya toplayarak darp edip gözaltına almıştır.

Bugüne kadar onlarca şehirde yaptığımız yüzlerce özgürlük yürüyüşüne rağmen hiçbir suç içeren olay yaşanmamış hatta hakkımızda açılan mahkemelerden 67 beraat kararı çıkmıştır.

Bugüne kadar yaptığımız yürüyüşleri bizzat takip eden emniyet, onlarca beraat kararı veren yargı neden dün yürüyüş yapan kardeşlerimizi gözaltına alıp tutuklama kararı verdi!

Madem yasal olmayan bir eylem idi yandaş ve tetikçi medya neden bugüne kadar yaptığımız yüzlerce yürüyüşe sessiz kaldı!

Tüm bunlar göstermektedir ki haksız tutukluluğa karşı özgürlük yürüyüşleri vesilesiyle farkındalık oluşturma gayretimiz sonuç vermiş ve derin güçleri rahatsız etmiştir.

Türkiye'de baskıcı bir düzen kurmak isteyen derin güçler, özgürlükleri kısıtlamak istemekte ve vatandaşların haklarına müdahale etmektedir.

Özgürlük yürüyüşlerimizi engellemek ve insanların katılmasına engel olmak için tutuklama kararı vererek gözdağı veren derin güçler, aynı zulmü Mersin'de yürüyüş yapmak isteyen avukatlara, haklarını arayan ve protesto eden hekimlere de yapmışlardı. 

Tüm bunlar göstermektedir ki Türkiye'de gün geçtikçe diktatör düzen kurulmaya çalışılmaktadır. Bu gidişe son vermek için tüm halkımızı zulümlere karşı ses çıkarmaya davet ediyoruz.

Hocamızın dediği gibi: Mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır!